مدیركل امور اقتصادی و دارایی خوزستان:

عمده شکوائیه های مودیان درباب مالیات بر ارزش افزوده است

عمده شکوائیه های مودیان درباب مالیات بر ارزش افزوده است

خوزستان اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار داشت: عمده شکوائیه هایی که تا حالا ارائه شده، درباب پرونده های مالیات بر ارزش افزوده و گلایه از عدم پذیرش اعتبار مودیان توسط هیات های حل اختلاف و یا حوزه های مالیاتی است. همین طور بخش دیگری از شکوائیه ها نیز درباب شرکتها و معافیت های مناطق آزاد بوده است.محسن کاویانی در حاشیه جلسه تفویض اختیار ماده ۲۵۱ مکرر که بصورت وبیناری و با میزبانی اقتصاد و دارایی خوزستان برای استانهای منطقه چهار و پنج شامل اصفهان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و با حضور هیئت مستشاری از وزارت اقتصاد و دارایی که امروز (۲۲ دی ماه) برگزار شد، اظهار نمود: هیئت ماده ۲۵۱ مکرر، مرکب از سه نفر از خبرگان مالیاتی و منتخب وزیر امور اقتصادی و دارایی است و برای حل و فصل پرونده های مالیاتی که در هیچ مرجع دیگری قابل رسیدگی نیست، فعالیت می کند.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: مدیران مرکز عالی دادخواهی همراه با یکی از دادرسان به خوزستان آمدند تا برای چگونگی تسریع در حل و فصل پرونده ها و ارائه شیوه نامه های جدید باتوجه به تغییراتی که در قانون مالیات ها به وجود آمده، جلسه ای بصورت وبینار کشوری با حضور شش استان اجرا شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اشاره کرد: برمبنای تبادل نظر با اعضای هیئت و مستشاران ۲۵۱ مکرر در کوتاه ترین زمان و برمبنای آخرین شیوه های تغییرات قانون مالیات ها، پرونده ها را حل و فصل کرده تا کمترین شکوائیه ها را برای مؤدیان مالیاتی در استان خوزستان داشته باشیم.

کاویانی افزود: درخواست از مقام عالی وزارت برای افزایش هیات ها باتوجه به شکوائیه چند استان مانند اصفهان، فارس و خوزستان بعنوان استانهای بزرگ، یکی از اهداف و دستورکارهای این جلسه بود تا بتوانیم برای حل و فصل پرونده ها تسریع لازم را داشته باشیم. هیات های مستشاری استانها مذاکره منطقه ای داشتند و در این وبینار، آموزش لازم نرم افزار مربوطه جهت تسریع پروسه رسیدگی ارائه شد.

وی اظهار داشت: امیدواریم هستیم که این نرم افزار طراحی شده برای هیئت ۲۵۱ مکرر موجب سهولت دسترسی به نمایندگان هیئت ها و سهولت رسیدگی به اسناد و مدارک مؤدیان مالیاتی معترض به مالیات شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به عمده شکوائیه ها افزود: عمده شکوائیه هایی ارائه شده تاکنون، درباب پرونده های مالیات بر ارزش افزوده و نیز گلایه از عدم پذیرش اعتبار مودیان توسط هیات های حل اختلاف و حوزه های مالیاتی و همین طور درباب شرکتها و معافیت های مناطق آزاد بوده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش گلایه و شکوائیه مؤدیان مالیاتی با برگزاری چنین جلسات تخصصی و توجیهی بیان کرد: حل و فصل پرونده های مالیاتی از اهمیت بالایی برخودار بوده و امیدوار هستم بعنوان نماینده وزیر در استان، مسائل قشر مالیاتی مربوط به پرونده های ۲۵۱ مکرر که مختص مقام عالی وزارت است را در کمترین زمان ممکن پاسخ دهیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش میانگین ۶۰ درصدی مالیات وصولی استانها در سال آینده عنوان کرد: بامداد امروز، در جلسه ای با موضوع مولدسازی دارایی های دولت با وزیر امور اقتصادی و دارایی و خزانه دار کل کشور به جهت اینکه بتوانیم بهترین استفاده را از دارایی دولت داشته باشیم، حضور داشتیم.
1400/10/22
22:56:28
5.0 / 5
784
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس نو