گمرك اعلام كرد:

کشف کلت جنگی از مسافر ورودی افغان از مرز دوغارون

کشف کلت جنگی از مسافر ورودی افغان از مرز دوغارون

به گزارش لباس نو سخنگوی گمرک اظهار داشت: در هفته گذشته یک قبضه سلاح کمری با ۳۲ فشنگ جنگی از یک مسافر افغان در مرز دوغارون کشف شد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی عنوان کرد: در هفته گذشته کارکنان سالن مسافری اداره کل گمرک دوغارون حین کنترل مسافرین ورودی به کشور از یک تبعه افغانستانی یک قبضه سلاح کلت کمری برتا به همراه دو خشاب با ۳۲ فشنگ جنگی کشف و طی هماهنگی با دادستان تحویل نیروی انتظامی شد.
وی اضافه کرد: چند روز پیش هم کارکنان سالن مسافری این گمرک، حین کنترل کالاهای همراه مسافران ورودی از افغانستان به کشور، بعد از کنترل و اسکن یک چمدان همراه تبعه افغانستانی، مقدار دو کیلو و ۸۴۲ گرم مواد مخدر از نوع «هروئین پودری» که به طرز ماهرانه ای در جداره چمدان جاساز شده بود کشف و ضبط کردند.
سخنگوی گمرک در مورد کشف دیگری در غرب کشور اظهار داشت: کارکنان بخش امانات پستی گمرکات استان کردستان هم از پاشنه یک جفت کفش، ۱۹۷ گرم مواد مخدر تریاک کشف کردند.
وی اضافه کرد: کارکنان گمرک در بخش امانات پستی فرودگاه امام (ره) موفق شدند از جداره چمدانی که بنا بود به استرالیا پست شود سه هزار و ۸۲۰ قرص مخدر «متادون» به وزن ۹۵۰ گرم کشف کردند و طی صورت جلسه ای تحویل مقامات ذی صلاح شد و گمرک مانع از رسیدن این محموله به ملبورن استرالیا شد.
لطیفی در مورد کشف دیگری اظهار داشت: دو کیلو و ۶۸۹ گرم طلا و تعداد هفت دستگاه گوشی تلفن همراه آیفون ۱۳ که داخل بسته های چای، کره و پودر لباسشویی جاسازی شده بود توسط یگان حفاظت گمرک آستارا از یک تبعه کشور آذربایجان که از کشور دبی وارد ایران شده بود و قصد خروج از ایران به کشور آذربایجان را داشته در حین تحویل به راننده تریلر اهل کشور آذربایجان برای خروج توسط پرسنل یگان، مشکوک و بعد از بازرسی دقیق کشف شد.
لطیفی اضافه کرد: گمرک به صورت روزانه مقادیر زیادی سوخت را در شرق و غرب کشور کشف می کند و تحویل شرکت نفت می دهد.
سخنگوی گمرک تصریح کرد: گمرک بعنوان مرزبانان اقتصادی، ضمن تسهیل در تجارت فرامرزی، در مبارزه با قاچاق جدی است و در قالب قانون قاطعانه با متخلفان برخورد خواهد نمود.


منبع:

1400/10/25
14:51:25
5.0 / 5
923
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو