معاون سازمان امور مالیاتی خبر داد؛

ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو

ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از ایجاد سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو اطلاع داد.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان امور مالیاتی، هادی خانی ضمن اشاره به راه اندازی «سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو»، اظهار نمود: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت می توانند با ورود به سامانه مزبور، پیش از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو الان در استان سمنان به صورت پایلوت اجرا شده و در هفته های آتی در سرتاسر کشور به بهره برداری می رسد. با ایجاد این سامانه، امکان پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو قبل از رفتن به مراکز تعویض پلاک از راه پنجره واحد مالیاتی به نشانی https: //my.tax.gov.ir امکان پذیر شده است.
خانی خاطرنشان کرد: این اقدام در جهت اجرای ماده (۳۰) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰.۰۳.۰۲ که از تاریخ ۱۴۰۰.۱۰.۱۳ لازم الاجرا شده، صورت گرفته است و بر همین اساس، سازمان امور مالیاتی کشور مبادرت به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان «سامانه دریافت مالیات نقل و انتقال خودرو» کرده که این خدمت، شرایطی را فراهم می سازد تا شهروندان بتوانند قبل از رفتن به مراکز تعویض پلاک و به صورت الکترونیکی مالیات خویش را پرداخت کنند.
وی اظهار نمود: انتقال دهندگان انواع خودرو و موتور سیکلت با ورود به سامانه مزبور، پیش از تعویض پلاک یا ثبت انتقال نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال اقدام نمایند و در صورتیکه انتقال دهندگان از پرداخت مالیات استنکاف کنند، در هنگام رفتن به مراکز تعویض پلاک و یا دفاتر اسناد رسمی، از ارائه خدمات به ایشان و یا انتقال سند جلوگیری می شود.


منبع:

1400/10/26
13:04:11
5.0 / 5
903
تگهای خبر: خدمات , فناوری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو