تاکید رییس هیات عامل ایمیدرو بر مدیریت واحد در منطقه معدنی سنگان

تاکید رییس هیات عامل ایمیدرو بر مدیریت واحد در منطقه معدنی سنگان

لباس نو: رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ضمن تاکید بر مدیریت واحد در منطقه معدنی سنگان بمنظور راهبری برنامه ها، افزایش سرعت تحقق اهداف توسعه ای را نتیجه این مدیریت واحد دانست و طرح جامع سنگان را از اولویت هایی خواند که بایستی در این منطقه تدوین و عملیاتی شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری در نشست با استاندار خراسان رضوی و همین طور در برنامه بازدید از مجتمع سنگان، در نشست پایش اقدامات و برنامه ها این مجتمع، بر مدیریت واحد در منطقه سنگان بمنظور راهبری برنامه ها و بر گسترش زیرساخت در سنگان، تاکید کرده و اظهار داشت: تدوین طرح جامع سنگان از برنامه های مجتمع سنگان با راهبری ایمیدرو در این منطقه معدنی است که با حمایت استانداری و مدیران سازمان های مختلف استان، می تواند تحقق اهداف در این محدوده پرپتانسیل را سرعت بخشد.
رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: تامین آب و برق پایدار در سنگان مورد توجه است و اعتقاد داریم به فراخور تکمیل و توسعه پروژه ها، گسترش زیرساخت ها نیز ضروری می باشد. بسترسازی و تسهیل در استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در سنگان نیز حائز اهمیت می باشد. حمایت های منطقه ای سبب خواهد شد تا بیش از قبل از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده و نقش نظارتی خودرا ایفا نماییم.

طرح جامع سنگان تدوین شود
وی در نشست با مدیران و سرمایه گذاران معدن و صنایع معدنی سنگان نیز با اعلان اینکه طرح جامع سنگان جزو اولویت هایی است که بایستی در این منطقه تدوین و عملیاتی شود، اظهار نمود: نحوه استقرار کارخانه ها، تامین مواداولیه برای سرمایه گذاران و گسترش زیرساخت ها، از راهبردهای اصلی طرح جامع سنگان باشد. انسجام و هماهنگی میان سرمایه گذاران مستقر در منطقه سنگان یک ضرورت است؛ چونکه نبود مدیریت واحد، تحقق اهداف را گرفتار مشکل خواهدنمود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر این که برگزاری جلسات منظم هماهنگی و مشارکتی بین سرمایه گذاران در قالب شورای راهبردی سنگان، اظهار داشت: در این راستا تدوین یک نقشه راه در قالب طرح جامع سنگان، کمک خواهدنمود تا ذی نفعان این منطقه، جزیره ای عمل نکنند.
جعفری در بخش دیگری از صحبت های خود اشاره کرد: در اجرای پروژه بزرگ انتقال آب از دریا، منطقه معدنی خواف سنگان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و مدیران معدن و صنایع معدنی هرچه سریعتر قرارداد انتقال آب از دشت زوزن را به ثبت برسانند. مدت بسیاری است که تخصیص آب از دشت زوزن، بلاتکلیف مانده است؛ پس بایستی در جهت تسریع اجرای عملیات انتقال آب برای صنایع معدنی سنگان گام برداشته شود. ایمیدرو با همراهی مجتمع سنگان زمینه تحقق این هدف را سرعت خواهد بخشید.
رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به اهمیت پویایی آموزش در شرکت های معدن و صنایع معدنی، اشاره کرد: آموزش و توسعه سرمایه های انسانی باید از راهبردهای مجتمع سنگان و دیگر شرکتها باشد. نیروی انسانی متخصص سرمایه اصلی سازمانی است؛ ایمیدرو اختصاص بودجه مناسب به حوزه آموزش و پژوهش، ارتقای سطح دانش و مهارت نیروی انسانی را در شمار برنامه های خود قرار داده است.
جعفری در آخر راه اندازی و تعمیر و به سازی جاده های سنگان را از دیگر برنامه های سرمایه گذاران خواند و اظهار نمود: دراین زمینه واحدهای خصوصی نیز بایستی مشارکت داشته باشند. نقش مسئولیت اجتماعی توسط شرکت های مستقر در سنگان تاکید ماست. شرکتها کمک رسانی به مسائل اجتماعی منطقه را در دستور کار دارند و قسمتی از سود فروش خودرا به این امر اختصاص داده اند.

فاصله گرفتن از تصدی گری دولتی به نفع کشور است
یعقوب علی نظری- استاندار خراسان رضوی- نیز در این جلسه، ضمن تاکید براینکه ما نیز به مدیریت واحد در سنگان اعتقاد داریم، اظهار داشت: فاصله گرفتن از تصدی گری دولت در امور صنایع مختلف به نفع کشور است و لازم است از پتانسیل بخش خصوصی بیشتر بهره مند شد. دولت بایستی زمینه ساز توسعه و ناظر امور در بخش تولید باشد. ضمن این که لازم است تامین زیرساخت ها در سنگان خصوصاً در زمینه برق و آب، گسترش یابد؛ استانداری حمایت لازم را در همه ابعاد خواهد داشت.
شایان ذکر است که قبل از این، رییس هیات عامل ایمیدرو، خواهان تدوین طرح جامع معادن سنگ آهن سنگان خواف شده بود و از مدیر مجتمع معادن سنگ آهن سنگان خواف، خواست تا این طرح را به اتفاق مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اداره های شهرستان خواف، تدوین کند.
منبع:

1400/10/26
21:18:04
5.0 / 5
980
تگهای خبر: توسعه , تولید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو