مركز آمار اعلام كرد؛

تهران گران ترین و خوزستان ارزان ترین استانها در دی ماه

تهران گران ترین و خوزستان ارزان ترین استانها در دی ماه

به گزارش لباس نو مرکز آمار ایران اعلام نمود: بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان تهران با ۳.۹ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­­­ خوزستان با ۰.۱ درصد است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، مرکز آمار ایران شاخص قیمت مصرف کننده در دی ۱۴۰۰ به تفکیک هر استان را اعلام نمود.
بر این اساس بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۴.۳ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۲۸.۹ درصد است.
کل خانوارها
در دی ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۳۸۸.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۴ درصد افزایش نشان میدهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان تهران با ۳.۹ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خوزستان با ۰.۱ درصد است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۳۵.۹ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۴.۳ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۲۸.۹ درصد است.
نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد ۴۲.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۵۰ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با ۳۸.۵ درصد است.
خانوارهای شهری
در دی ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۳۸۴.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۵ درصد افزایش نشان میدهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان تهران با ۳.۹ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان زنجان با منفی ۰.۴ درصد است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۳۵.۸ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۲.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۲۸.۴ درصد است.
نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای شهری به عدد ۴۱.۸ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استانهای زنجان و ایلام با ۴۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با ۳۸.۵ درصد است.
خانوارهای روستایی
در دی ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۴۱۱.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۹ درصد افزایش داشته است.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استانهای تهران و بوشهر با ۳.۶ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خوزستان با منفی ۰.۵ درصد می باشد.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۳۶.۵ درصد می باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۷.۱ درصد و کمترین آن مربوط به استان همدان با ۲۶.۳ درصد است.
نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای روستایی به عدد ۴۵.۸ درصد رسید.
بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۵۳.۶ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۳۹.۸ درصد است.


منبع:

1400/11/06
21:03:16
5.0 / 5
892
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو