وزیر اقتصاد خطاب به مدیران بانك ها:

اگر بانکی وام بدون ضامن نداد، مدیر شعبه را برکنار کنید

اگر بانکی وام بدون ضامن نداد، مدیر شعبه را برکنار کنید

به گزارش لباس نو وزیر امور اقتصادی و دارایی خطاب به مدیران عامل بانکها اعلام نمود که اگر تخلف شعبه بانکی در پرداخت تسهیلات بدون ضامن تایید گردد، بلافاصله نسبت به برکناری مدیر شعبه اقدام کنید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، گردهمایی سراسری مدیران شبکه بانکی کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیران عامل بانکهای دولتی و سایر مدیران ارشد شبکه بانکی کشور امروز در سالن اجتماعات شهید مدرس وزارت اقتصاد برگزار گردید.
در این همایش، اخلاقی، مدیر عامل بانک تجارت گزارشی از روش اجرای پنج دستور رئیس جمهور به سیستم بانکی عرضه کرد که طبق آن، دستورالعمل های مربوطه برای تسهیل عرضه تسهیلات به مردم بلافاصله از آغاز هفته گذشته در شبکه بانکی کشور ابلاغ گردید.
آخرین وضعیت اجرای پنج دستور رئیس جمهور به بانک ها
وی درباره واگذاری اموال تملیکی بانکها هم اظهار داشت: در این راستا کارگروهی در بانکها تشکیل شد و امروز هم مصوبه شورای پول و اعتبار در جهت واگذاری این اموال به تولیدکنندگان ابلاغ گردید تا از ظرفیت های این املاک برای ارتقای تولید و اقتصاد استفاده گردد.
اخلاقی اضافه کرد: از دیگر دستورات رئیس جمهور به سیستم بانکی، برخورد با بدحسابان بانکی است که در این حوزه، با تکمیل اطلاعات و اطلاع رسانی های مجدد بر اجتناب از عرضه خدمات بانکی به این افراد تاکید گردید. از طرفی، برای برگشت اضافه برداشت های برخلاف مصوبات شورای پول و اعتبار، دستورالعمل شورای پول و اعتبار در این حوزه درحال تصویب است تا بانکها در این حوزه برای دریافت سود به صورت یکسان عمل کنند.
این مدیر عامل بانک از شکل گیری کمیته ای در بانکها به منظور بررسی موانع خدمات رسانی به مشتریان برای اعمال اصلاحات اطلاع داد.
منابعی برای پرداخت وام بدون ضامن تخصیص دهید
همچنین، در این جلسه احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی از مدیران عامل بانکها درخواست نمود که تا فردا ظهر بخشنامه در ارتباط با نحوه پرداخت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن را در سایت بانک خود در اختیار مردم قرار دهند تا آنها بتوانند از جزئیات و شرایط آنها آگاه شوند. علاوه براین، شیوه نظارت و اعتراض بر عملکرد شعب هم در سایت بانکها درج شود.
وی ادامه داد: توقع وزارت اقتصاد این است تا اعتراضات مردم در جهت پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن طی ۴۸ ساعت پاسخ داده شود. از مدیران عامل بانکها می خواهم تا در صورت ثبت تخلف بانکها در این حوزه نسبت به تغییر مدیران شعب درنگ نکنند.
وزیر اقتصاد خطاب به مدیران عامل بانکها اظهار داشت: می دانم که در ماه های پایانی سال با مضیقه مالی روبرو هستید اما تلاش کنید تا منابعی در این حوزه تخصیص دهید.
خاندوزی در انتها تصریح کرد که فارغ از نظارت بر بانکها در جهت پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن، مردم به صورت برخط در سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی می توانند شکایات خویش را ثبت کنند و وزارت خانه به سرعت آنها را پیگیری می کند.

منبع:

1400/11/09
23:59:48
5.0 / 5
717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو