ساخت ۴۰ شهرک جدید در مرحله مکان یابی

ساخت ۴۰ شهرک جدید در مرحله مکان یابی

لباس نو: در امتداد اجرای پروژه نهضت ملی مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید از ماه ها قبل برنامه ریزی برای ساخت شهرک های جدید را در برنامه های خود گنجانده که طبق اعلام سرپرست این شرکت، مطالعه و مکان یابی 40 موقعیت در حال انجام می باشد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، قسمتی از برنامه های شرکت عمران شهرهای جدید در امتداد طرح نهضت ملی مسکن که از ماه ها قبل هدف گذاری شده راه اندازی ۱۸ شهر و ۴۰ شهرک علاوه بر ۱۸ شهر جدید فعال موجود است. ذیل این برنامه، سه شهرک و یک شهر جدید در اطراف تهران ایجاد می شود.
آخرین وضعیت راه اندازی شهرک های جدید که توسط علیرضا جعفری ـ سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ـ اعلام شده حاکی از آنست که اکنون ۴۰ موقعیت مکانی شناسایی شده که درحال مطالعه است.
وی هم چنین با اشاره به برنامه ایجاد شهرک های خصوصی گفته است: برای ایجاد شهرک های خصوصی و بهره مندی از آنها اقداماتی در حال انجام می باشد. اکنون مطالعه و امکان سنجی اراضی خصوصی که قابلیت تبدیل شدن به شهرک را دارند در حال انجام می باشد. با این کار در صدد هستیم تا علاوه بر ارزیابی این ظرفیت در ایجاد شهرک های مسکونی از ظرفیت بخش خصوصی دراین زمینه بهره ببریم.
جعفری با تاکید بر این که در زمینه شهرهای جدید رویکرد فعلی، امکان سنجی ایجاد فضای مطلوب زیستی است، پیگیری موضوعات در رابطه با شهرهای جدید را کاری پیچیده و بلندمدت عنوان نمود.
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از امکان سنجی برای ایجاد شهرک های جدید در تعامل با معاونت معماری و شهرسازی آگاهی داد و اضافه کرد: ایجاد شهرک های مسکونی سیاست کلان شرکت عمران شهرهای جدید است که دنبال می شود.

رشد جمعیت شهرهای جدید شش برابر کلانشهرها
بدین سبب گزارش، سال جاری جمعیت ۲۱ شهر جدید از ۱.۲ میلیون نفر عبور کرد. طبق آمار روند رشد جمعیت در شهرهای جدید به شش برابر کلانشهرهای کشور رسیده که بنا بر اعلام شرکت عمران، علت اصلی آن به گسترش زیرساخت ها و خدمات در این شهرها مربوط می شود. در سالهای قبل ۳۵۲ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید برنامه ریزی شد که تا تیرماه امسال ۳۰۳ هزار واحد تحویل شده است. راه اندازی ۲۰۰ مدرسه، تکمیل مترو هشتگرد، بازار اندیشه، آزادراه تبریز ـ سهند، بوستان مشاهیر پرند، مجموعه چندمنظوره شهر جدید صدرا و دهها پروژه دیگر که یا افتتاح شده یا در دست اجرا قرار دارد، قسمتی از عملکرد شرکت عمران شهرهای جدید در چهار سال قبل بوده است.
منبع:

1400/11/11
13:11:08
5.0 / 5
493
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو