تاکید معاون استاندار بر اقتصادی کردن کشاورزی در خوزستان

تاکید معاون استاندار بر اقتصادی کردن کشاورزی در خوزستان

به گزارش لباس نو خوزستان معاون اقتصادی استاندار خوزستان اظهار داشت: ظرفیت اشتغالزایی خوبی در بخش کشاورزی خوزستان نهفته است و اقتصادی کردن کشاورزی در خوزستان باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.آقارضا فتوحی امروز، ۱۲ بهمن ماه در حاشیه بازدید از پروژه شیلات شهرستان اندیمشک ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار نمود: امیدوارم بتوانیم با عنایت به اهدافی که انقلاب اسلامی داشته در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم تلاش نماییم.

وی بیان نمود: ظرفیت های مناسب در حوزه شیلات و کشاورزی در استان خوزستان و بخصوص شهرستان اندیمشک وجود دارد که لزوم دارد مدیران متولی در این عرصه در زمینه افزایش تولیدات و اقتصادی کردن کشاورزی در این منطقه دقت و اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان اضافه کرد: باید راندمان ها را در واحد سطح افزایش دهیم تا محصولاتی که تولید می شوند برای تولید کننده اقتصادی باشد. دیدگاه ما بعنوان سیاستگذاران دولت در همه سطوح در استان، رونق بخشی به اقتصادی کردن کشاورزی است تا منجر به افزایش اشتغالزایی مردم منطقه شود.

به گزارش لباس نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، وی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع از نظر اشتغال به منابع بیشتری نیاز است، اظهار داشت: پتروشیمی های استان فقط ۲ درصد اشتغال را به خود اختصاص داده اند این در شرایطی است که بخش کشاورزی، با وجود نظرات مختلف کارشناسان در این حوزه، می تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل های گوناگونی را ایجاد نماید.

فتوحی با تکیه بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی بعنوان یک ظرفیت بسیار مهم در استان خوزستان اظهار نمود: خوزستان اولین استان کشور از نظر تولیدات کشاورزی است. همینطور تولید شیلات در استان به حدود ۱۴۰ هزار تن می رسد که یکی از برنامه های ما در حوزه شیلات افزایش میزان تولید به ۵۰۰ هزار تن طی چهار سال آینده است.

وی در انتها از همه دستگاهای اجرایی در رابطه با بخش کشاورزی و شیلات خواست که به صورت ویژه در این حوزه ورود کنند تا این دو حوزه رونق یابند.

فتوحی خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغالزایی خوبی در بخش کشاورزی خوزستان نهفته است و اقتصادی کردن کشاورزی در خوزستان باید مورد توجه مدیران این حوزه قرار گیرد.

منبع:

1400/11/13
09:34:29
5.0 / 5
1291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو