روند افزایش قیمت سیب زمینی تا 106 درصد

روند افزایش قیمت سیب زمینی تا 106 درصد

در جریان افزایش قیمت سیب زمینی در مدت اخیر، گزارش های رسمی نشان داده است که این کالا حتی در ماه گذشته هم تا ۱۰۶ درصد افزایش قیمت داشته است.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، افزایش قیمت سیب زمینی از چندی قبل شروع شده و فعالان بازار، نگه داشتن این کالا در انبار، صادرات و سردی هوا را از علل افزایش قیمت آن اعلام نموده اند.

این در حالی است که بررسی روند قیمت سیب زمینی در تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران در مورد قیمت کالاهای خوراکی نشان داده است که این کالا نسبت به دیماه سال قبل افزایش بیشتر از ۱۰۰ درصدی داشته است.

طبق این گزارش قیمت هر کیلو سیب زمینی در دیماه سال گذشته به صورت متوسط حدود ۵۱۰۰ تومان بوده که ۹۷۰۰ تومان در آذرماه سال جاری رسیده و نرخ ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلو در دیماه سال جاری ثبت شده است. هر کیلو سیب زمینی در دیماه سال جاری تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان هم قیمت خورده است.

بر این اساس، سیب زمینی در مقایسه با آذرماه سالجاری ۹.۱ درصد و نسبت به دیماه سال قبل ۱۰۶ درصد رشد داشته است.

تغییر قیمت سیب زمینی در یکسال اخیر هم از آن حکایت می کند که پارسال متوسط هر کیلو، ۵۳۰۰ تومان و اسفندماه ۵۱۰۰ تومان بوده است و امسال در فروردین ۵۲۰۰، اردیبهشت ۵۴۰۰، خرداد ۶۲۰۰، تیرماه ۶۱۰۰، مرداد ۵۸۰۰، شهریور ۳۶۰۰، مهرماه ۶۹۰۰، آبان ۷۸۰۰، آذر ۹۷۰۰ و دیماه ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورده است.

منبع:

1400/11/13
22:57:30
5.0 / 5
417
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس نو