گزارش لباس نو؛

کلاهبرداری میلیاردی با اسم رمز ویزای اقامت تمکن مالی

کلاهبرداری میلیاردی با اسم رمز ویزای اقامت تمکن مالی

لباس نو: هرچه به ایام تعطیلات آخر سال نزدیک می شویم آگهی های دلربا بمنظور گذراندن این تعطیلات در کشورهای خارجی در فضای مجازی افزایش می یابد آگهی هایی که می گوید با کمترین پرداختی بهتر سفر کنید.


به گزارش لباس نو به نقل از مهر هرچه به ایام تعطیلات آخر سال نزدیک می شویم آگهی های دلربا بمنظور گذراندن این تعطیلات در کشورهای خارجی در فضای مجازی افزایش می یابد. در بعضی از این آگهی ها حتی شرایطی را برای گرفتن ویزا در نظر گرفته اند که با کمترین امکانات و حداقل موجودی برای یک سفر خارجی می توان ویزای شینگن از نوع ویزای تایپ Dگرفت ( اقامت تمکن مالی) و دور دنیا را سفر کرد. منطقه شینگن شامل کشورهای آلمان، مجارستان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است بطوریکه مسافران با داشتن ویزای شینگن می توانند در زمان و شرایط مشخصی به هر یک از کشورهای عضو این پیمان اروپایی سفر کنند. قانون گرفتن ویزای شینگن تایپ D می گوید برای گرفتن این ویزا باید تمکن مالی داشته باشید به طوریکه باید مدارکی را برای اثبات این تمکن مالی در کنار پرینت گردش حساب جاری ارائه دهید. تمکن مالی دریافت کننده این نوع ویزا باید ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان بسته به کشور مقصد باشد به طوریکه این رقم بعنوان درآمد ثابت درنظر گرفته می شود در کنار این رقم دریافتی ماهانه باید یک میلیارد تومان نیز سپرده در حسابتان موجود باشد. پرینت حسابی که ارائه می دهید باید قابل محاسبه با ارز یورو باشد و در کنار این موارد هزینه گرفتن ویزا، هزینه وقت سفارت و مدارک زبان و چند مدرک دیگر نیاز است تا بتوانید این ویزا را گرفتن کنید.
اما این اطلاعات در کمترین آگهی های تبلیغاتی گرفتن ویزای شینگن دیده می شود. به طور معمول این مؤسسات که اگهی های پرتمطراقی هم دارند و مدعی هستند که روال قانونی را برای گرفتن ویزای شینگن طی می کنند پس از نخستین تماس از شما دعوت می کنند به دفترشان مراجعه کنید و در آنجا حق مشاوره ای دریافت خواهند کرد که این حق مشاوره غیر قابل عودت است. پس از گرفتن این حق مشاوره که از چند صد هزار تومان که حتی به چندین میلیون تومان هم می رسد از متقاضی ویزا مدارکی را طلب می کنند و حتی اعلام می کنند اگر این مدارک را ندارید به ازایش چندین میلیون تومان پول پرداخت خواهید کرد تا این مدارک بصورت صوری برایتان آماده شود. بعنوان مثال با پرداخت بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان فیش حقوقی ۵۰ میلیون تومانی خواهید داشت. جالب اینجا است که این مؤسسات که حاضرند برای شما مدارک جعلی و صوری فراهم آورند. در بخش های دیگر هم همین گونه است بعنوان مثال این مؤسسات حتی حاضرند در ازای دریافت مبالغی حد اقل حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای شما مدارک تمکن مالی یک میلیارد تومانی فراهم آورند. نکته جالب توجه در این است که این مؤسسات از شما تعهد نامه محضری و کتبی می گیرند که اگر ویزای شما به هر علت آماده نشد ویا سفارت با گرفتن ویزای شما موافقت نکرد مؤسسه می تواند ۱۰ درصد از مبالغی که پرداخت کردید را کسر کند و مابقی را به شما عودت داده خواهد شد. بررسی های صورت گرفته نشان میدهد بیش از ۸۰ درصد است از مواردی که این چنین دنبال گرفتن ویزای شینگن هستند به در بسته خورده و همیشه قسمتی از دارایی خودرا نیز از دست داده اند. حال حساب کنید یک مؤسسه در طول یک سال ۲۰۰ مورد داشته باشد که نتوانسته اند به ویزای شینگن خود برسند در این شرایط این مؤسسه نزدیک به ۳ میلیارد تومان درآمد داشته است که عملاً از عدم اطلاعات افراد متقاضی این ویزا کسب کرده است.

1400/11/19
12:05:24
5.0 / 5
871
تگهای خبر: سفر , قانون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو