مدیرعامل راه آهن:

تراورس به راه آهن بازمی گردد

تراورس به راه آهن بازمی گردد

مدیرعامل راه آهن از بازگشت شرکت زیرساخت ریلی تراورس با حکم دادگاه به دولت اطلاع داد.به گزارش لباس نو به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی ضمن اشاره به ضرورت بازگشت شرکت تراورس به راه آهن، بر تعیین حسابدار ویژه جهت بررسی عملکرد گذشته مالی این شرکت در جهت رعایت عدالت و انصاف در جهت حفظ حق الناس و منافع ملی کشور تاکید نمود.
صالحی با تاکید بر برگزاری دو نشست مفصل با حضور معاونان و مدیران کل راه آهن و مدیر عامل و هیأت مدیره شرکت مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس) اظهار داشت: طی جلسات برگزار شده مشخص شد که متأسفانه در گزارش های واصله، بی انظباطی و پیچیدگی های خاصی در عملکرد مالی شرکت تراورس از جانب بازرسان و حسابرسان قانونی گزارش شده است که لازم است تمامی این موارد شفاف سازی شوند.
صالحی با یادآوری این که شرکت تراورس در سال ۱۳۷۱ از جانب شرکت راه آهن تأسیس و در سال ۱۳۸۹ در فرایند خصوصی سازی شرکتهای دولتی، به بخش خصوصی واگذار شد، افزود: این شرکت در سال گذشته با حکم دادگاه به راه آهن واگذار شد و متأسفانه طی ۱۰ سال اتفاقاتی برای مدیریت و عملکرد این شرکت رخ داده است که غیرقابل پذیرش است.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه الان شرکت تراورس همچون فرزند تضعیف شده و صدمه دیده در آستانه بازگشت به خانواده خود است، تصریح کرد: لازم است تا با حسابرسی ویژه کاملاً مشخص شود طی این مدت چه اتفاقاتی برای شرکت تراورس رخ داده و شرکت راه آهن در چه وضعیت و شرایطی تراورس را تحویل می گیرد.
معاون وزیر راه اظهار داشت: متأسفانه به دفعات از بانکهای مختلف وام گرفته شده ولی پولش وارد شرکت نشده و به علت عدم بازپرداخت این وام ها و عدم پرداخت بیمه و مالیات، حساب های اصلی شرکت مدت هاست که از جانب دستگاههای مختلف مسدود شده است. این تنوع در تخلف و بی انضباطی های مالی، شائبه های مختلفی را به ذهن متبادر می کند که باید به فوریت اصلاح گردد.
صالحی همینطور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اظهار داشت:
«در مجمع تراورس حقیقتاً دلم سوخت که در فرایند اختصاصی سازی! این شرکت با قوی ترین تجهیزات و متخصصین ساخت ریلی، باعث تباهی آن شدند درحالیکه در این زمان خیلی از کشورها در توسعه شبکه ریلی فرسنگ ها جلوتر رفتند.
در فجر انقلاب این فرزند در آستانه بازگشت است و به لطف خدا آنرا احیا می نماییم.»منبع:

1400/11/24
20:34:08
5.0 / 5
878
تگهای خبر: توسعه , قانون , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس نو