تاكید امام جمعه اردبیل؛

اردبیل به مسیر اصلی مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان تبدیل گردد

اردبیل به مسیر اصلی مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان تبدیل گردد

امام جمعه اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که این استان بیشترین مرز مشترک را با کشور آذربایجان دارد انتظار می رود مسیر اصلی مراوادات تجاری و اقتصادی بین این دو کشور استان اردبیل باشد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، آیت الله سید حسن عاملی عصر دوشنبه در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با اعلان اینکه در آستانه ولادت امیرالمومنین (ع) قرار گرفته ایم و از خداوند می خواهیم با وساطت حضرت، به آذربایجان عزت مرحمت فرماید اظهار نمود: سرفرازی آذربایجان سرافرازی ایران است و عزت آذربایجان عزت ایران است همیشه ایران عزیز در دفاع و پشتیبانی از آذربایجان پیشگام بوده است مخصوصاً در جنگ اول قره باغ که روزهای سخت آذربایجان بود ایران از آذربایجان حمایت کرده است.
وی ارتباطات بین دو کشور را درحال گسترش و پیشرفت دانست و اضافه کرد: در زمینه مراودات اقتصادی بین طرفین تفکرات، طرح ها و برنامه های بزرگی وجود دارد که در آینده چگونگی فعالیت ها مشخص خواهد شد.
امام جمعه اردبیل با اعلان اینکه مرز مشترک استان ما با آذربایجان بیش از سایر استانها است اشاره کرد: پس انتظار ما از سفیر محترم این است که سهم اردبیل در مراودات اقتصادی دو کشور بیشتر بوده و اردبیل قطب مهم صادرات باشد.
آیت الله عاملی اشاره کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران در این باب متمرکز بر این است که کارهای اقتصادی و مدنی را با همسایگان افزایش دهد که دشمن نتواند به میان دو کشور مسلمان ورود پیدا کرده و اختلاف ایجاد کنند.
وی به میراث های فرهنگی مشترک بین ایران و آذربایجان اشاره نمود و اظهار داشت: در زمینه مدنیت و فرهنگ نقاط مشترک بسیاری بین دو کشور داریم نظامی گنجوی انسان با عظمتی بود که در تاریخ ایران مانند ستاره ای درخشان، فروزنده است و الان در آذربایجان قرار گرفته است.
امام جمعه اردبیل از برگزاری کنگره بزرگ نظامی گنجوی در اردبیل آگاهی داد و بیان کرد: امیدواریم برگزاری چنین مراسم هایی در جهت ترویج فرهنگ و آشنایی مفاخر دو کشور صورت گیرد.

1400/11/26
22:01:05
5.0 / 5
714
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو