تولیدکنندگان آمریکایی با نفت 200 دلاری هم قسم شان را نمی شکنند

تولیدکنندگان آمریکایی با نفت 200 دلاری هم قسم شان را نمی شکنند

لباس نو: غولهای نفت شیل آمریکا با وجود صعود قیمتها در مقابل وسوسه افزایش تولید مقاومت می کنند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مدیران بزرگترین شرکتهای نفت شیل آمریکا اعلام نمودند بزرگترین تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا با نفت ۹۰ دلاری برای حفاری بیشتر وسوسه نشده اند و حتی اگر نفت به ۱۵۰ یا ۲۰۰ دلار در هر بشکه صعود کند، برای تغییر برنامه های رشد تولید محافظه کارانه خود وسوسه نخواهند شد.

صنعت نفت شیل آمریکا طی دو سال قبل به انضباط مالی خود پایبند مانده اما افزایش اخیر قیمتهای نفت که حالا ۲۰ درصد بالاتر از اول ژانویه سال ۲۰۲۰ است، سوالاتی را برای بازار به وجود آورده که آیا این تولیدکنندگان انضباط مالی خودرا خواهند شکست و چه زمانی دیسیپلین مذکور را کنار می گذارند.

بعضی از تولیدکنندگان خصوصی هزینه برای حفاری بیشتر را افزایش داده اند اما بزرگترین تولیدکنندگان همچنان موضع خودرا حفظ نموده و وعده داده اند در بین مدت به این روند ادامه می دهند.

اسکات شفیلد، مدیرعامل شرکت پایونیر نچرال ریسورسز به تلویزیون بلومبرگ اظهار داشت: خواه نفت ۱۵۰ دلار، ۲۰۰ دلار یا ۱۰۰ دلار باشد، ما برنامه رشد خودرا تغییر نمی دهیم. اگر رییس جمهور از ما بخواهد تولیدمان را افزایش دهیم، تصور نمی کنم صنعت بتواند به هر حال رشد کند.

دیسیپلین مالی شرکتهای بزرگ نفت شیل آمریکا به ضرر قیمتهای بنزین و میزان محبوبیت عمومی بایدن است. با این وجود شرکتهایی مانند پایونیر نچرال ریسورسز، کانتیننتال ریسورسز و دِون انرژی انضباط مالی را حفظ نموده و قصد دارند تولیدشان را سالانه پنج درصد بالا برند.

بیل بری، مدیرعامل شرکت کانتیننتال ریسورسز در جلسه انتشار گزارش درآمدهای سه ماهه این شرکت اظهار داشت: همانطور که قبل از این اعلام شد، پیش بینی می نماییم رشد تولید سالانه ثابت تا پنج درصدی ظرف پنج سال آینده داشته باشیم.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مدیرعامل پایونیر نچرال ریسورسز هم اظهار نمود: در بلندمدت ما همچنان رشد صفر تا پنج درصدی خواهیم داشت. این روند همانطور که گفتم با نفت ۱۰۰ دلار یا ۱۵۰ دلار تغییر نمی نماید. تصور ما این است که بازگرداندن سود نقدی به سهامداران مهم می باشد. وی ادامه داد: تولیدکنندگانی که نرخ رشد ۱۵ تا ۲۵ درصد در سال را اعلام نموده اند، بعید است قادر باشند با این نرخ تولیدشان را بالا برند.

منبع:

1400/11/30
11:22:54
5.0 / 5
339
تگهای خبر: تولید , دلار , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو