گزارش کامل ایسنا از هشتمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱

گزارش کامل ایسنا از هشتمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱

به گزارش لباس نو هشتمین جلسه بررسی جزئیات بودجه سال ۱۴۰۱ در بخش درآمدی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهار شنبه) چهارم اسفند ماه ۱۴۰۰ به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار گردید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، نمایندگان در نوبت جلسه بامداد امروز مجلس به بررسی تبصره های ۵ و ۶ بودجه ۱۴۰۱ در بخش درآمدی پرداختند و اعطای مجوزهایی به دولت و شهرداری های کشور جهت انتشار اوراق مالی و اسلامی همچون مصوبات مهمشان بود.
در ابتدای جلسه نوبت عصر هم علی کریمی فیروزجایی، عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسؤلان اجرایی کشور همچون تذکر ۵۸ نماینده درباره ضرورت رسیدگی به کاهش سرعت اینترنت و اختلالات مکرر را قرائت کرد.

اخطارها و تذکرات نمایندگان مجلس
صباغیان: اعضای هیات رئیسه در میان تجمع کنندگان مقابل مجلس حاضر شوند
رضایی: ما طرفدار اینترنت پرسرعت، ارزان و باکیفیت هستیم

***


نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز تبصره ای از لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به تصویب رساندند که بر مبنای آن مقرر شد تا بهاء پیامک برای سال آینده ۳۰ ریال افزایش پیدا کند.
در تصمیم بودجه ای دیگر نمایندگان، عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی مشمول عوارضی معادل ۱۰ درصد قیمت فروش شدند.


در ادامه این جلسه نمایندگان، در مصوبه ای با کاهش معافیت واحدهای تولیدی به اندازه ۵ درصد موافقت کردند و بر این اساس مالیات واحدهای تولیدی از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.
نمایندگان همینطور در تصیمی معافیت مالیاتی موسسات کنکور دانشگاه ها شامل کنکور سراسری و تحصیلات تکمیلی را در سال ۱۴۰۱ حذف کردند و در مصوبه ای دیگر، تصمیم به ابقاء معافیت مالیاتی فعالیت های هنری گرفتند.
به تازگی هم خیلی از هنرمندان و فعالین عرصه فرهنگی و هنری کشور نسبت به درنظر گرفتن مالیات برای فعالیتهای هنری در گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ انتقاداتی را مطرح کرده بودند.


نمایندگان در ادامه بررسی های بودجه ای خود، در مصوبه ای دیگر مالیات خودروهای لوکس را در سال آینده تعیین کردند.
طبق این مصوبه، در سال ۱۴۰۱ ارزش انواع خودروی سواری و وانت دوکابین دارای شماره انتظامی شخصی در اختیار مالکین شامل اشخاص حقیقی (خود و فرزندان کمتر از هجده سال و محجور تحت تکفل) و حقوقی بیشتر از ده میلیارد (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال مشمول مالیات سالانه خودرو مشخص شد.


مجلس همینطور برای صادرکنندگان دام سازوکار مالیاتی مشخص کرد که بر این اساس، در جهت اجرای بندی از قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، به دولت اجازه داده می شود به ازای صادرات هر رأس دام سبک مبلغ پانصد و سی و هفت هزار(۵۳۷.۰۰۰) ریال و به ازای صادرات هر کیلوگرم وزن زنده دام سنگین مبلغ یکصد و شصت و هفت هزار(۱۶۷.۰۰۰) ریال از صادرکنندگان دام دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز نماید.
گزارش های در ارتباط با جلسات قبلی را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
گزارش کامل ایسنا از هفتمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از ششمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از پنجمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از چهارمین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از سومین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
گزارش کامل ایسنا از دومین جلسه بررسی بودجه ۱۴۰۱
خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در روز یکم اسفند
منبع:

1400/12/04
20:53:51
5.0 / 5
773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو