مدیر كل هماهنگی امور اقتصادی استانداری عنوان كرد:

تشکیل کمیته اقدام مشترک برای نظارت بر بازار خوزستان

تشکیل کمیته اقدام مشترک برای نظارت بر بازار خوزستان

به گزارش لباس نو خوزستان مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: کمیته اقدام مشترک با دبیری تعزیرات حکومتی برای نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی تشکیل شده است تا از گرانفروشی های بی خود و احیانا مواردی مانند احتکار جلوگیری شود و مشکلی به وجود نیاید.سید سعید حسینی نژاد در حاشیه جلسه تنظیم بازار که امروز، ۹ اسفندماه در محل معاونت امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: جلسات تنظیم بازار بصورت هفتگی و در بعضی موارد و به فراخور موضوع، بصورت کارشناسی و تخصصی دو بار در هفته برای پایش، رصد، تامین بازار، توزیع و نظارت بر کالاهای اساسی برگزار می گردند.

وی اضافه کرد: باتوجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال باید کارها بصورت فشرده تر پیگیری شود تا ان شالله در تامین و توزیع کالاهای اساسی مشکلی به وجود نیاید.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، حسینی نژاد اشاره کرد: همزمان با این موضوع، نظارت بر قیمت ها و توزیع بسیار حائز اهمیت می باشد تا این موضوعات به خوبی اتفاق بیافتند و کالاها به دست مصرف کننده واقعی برسد. بحث دیگر این جلسه مربوط به این بود که توزیع جغرافیایی در خوزستان توسط دستگاه های متولی مناسب باشد و همه نقاط شهرستان ها را پوشش دهیم.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: از اتاق اصناف درخواست کردیم تا عاملین توزیع را در همه نقاط شناسایی کرده تا بتوانند از سهمیه هایی که وجود دارد استفاده کنند.

وی با اشاره به سامانه بازرگام عنوان کرد: این سامانه توسط وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی شده که متولی آن، جهاد کشاورزی و دستگاه های متناظر در استانها هستند. تامین کالاهای این سامانه توسط سازمان جهاد کشاورزی و نظارت بر این شبکه توزیع را تعاون روستایی بر عهده دارد.

حسینی نژاد اضافه کرد: این سامانه بتازگی راه اندازی شده و فقط در مراکز استانها فعال است و درحال رسیدن به بلوغ است. همین طور باید بر آن و بر تامین بموقع کالاها در آن نظارت شود. ان شالله مردم از این سامانه استفاده کنند و چنانچه این پلاتفرم بتواند با توزیع فیزیکی رقابت کند، می تواند گام موثری در توزیع و به دست مردم رساندن کالاها داشته باشد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به این که آمادگی حل مشکلات میان دستگاهی را داریم، بیان کرد: برای مرغ منجمد در این سامانه، سهمیه ای جدا گانه در نظر گرفته شده است و تعدادی از اقلام دیگر مانند برنج نیز به همین صورت است.

وی درباب تامین میوه شب عید افزود: میوه باتوجه به میزان مصرف سال گذشته، برآورد شد و تعاون روستایی مبادرت به خرید و حمل این میوه ها کرده و میوه سیب در سردخانه های خوزستان قرار گرفته است و نخستین محموله پرتقال نیز در روز گذشته به مقصد استان، بارگیری شده است.

حسینی نژاد اضافه کرد: ان شالله در ایام پایانی امسال، توزیع میوه شب عید در سراسر نقاط استان توسط شبکه تعاون روستایی صورت می گیرد. تاکید کردیم که توزیع بصورت مناسب صورت گیرد و تعداد نقاط عرضه نیز زیاد باشد تا همه مردم بتوانند از این میوه ها استفاده کنند.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان درباب تامین برنج اظهارکرد: هم اکنون برنج دولتی، برنج محلی استان و برنج های دیگر استانها در خوزستان وجود دارد. بااینکه برنج از بعد کمیت و عرضه وجود دارد اما ممکنست تحت تاثیر کنش هایی فرا استانی قرار بگیرد. همین طور کمیته اقدام مشترک با دبیری تعزیرات حکومتی برای نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی تشکیل شده است تا از گرانفروشی های بی خود و احیانا مواردی مانند احتکار جلوگیری شود و مشکلی به وجود نیاید.

وی درباب مرغ منجمد دولتی بیان کرد: مرغ منجمد دولتی و مجوز توزیع آن در استان وجود دارد و میزان دو هزار تن مرغ منجمد آماده توزیع داریم و بعد از اتمام این سهمیه، موجودی مرغ باردیگر شارژ خواهد شد. توزیع مرغ منجمد در تمامی نقاط اهواز و حتی در حاشیه شهر اهواز انجام می شود.

حسینی نژاد با اشاره به بحث شکر اضافه کرد: با توجه به این که شرکت توسعه نیشکر در خوزستان قرار دارد و میزان تولید شکر نیز مناسب می باشد، هر کدام از عاملین توزیع و یا اتحادیه ها می توانند با مراجعه به سازمان جهاد کشاورزی خوزستان یا شرکت توسعه نیشکر، شکر را دریافت نمایند که البته بر این مساله نظارت نیز صورت می گیرد.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به کالای روغن، اظهار داشت: کارخانه های تولید کننده ای که در سطح استان وجود دارد می توانند بیش از نیاز استان روغن تولید کنند اما ذائقه مردم متفاوت می باشد و ممکنست برندهای خارج از استان را مصرف کنند. به همین میزانی که روغن از استانهای دیگر به خوزستان می آید، روغن از خوزستان به آن استانها نیز فرستاده می شود بدین سبب مشکلی در این راستا وجود ندارد.

وی افزود: هر بنکدار به هر میزان روغن جهت توزیع در داخل استان بخواهد، کارخانجات استان این آمادگی را دارند تا نیاز آنها را برطرف کنند.

منبع:

1400/12/09
23:15:30
5.0 / 5
572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس نو