آخرین وضعیت همكاری اقتصادی با چین بررسی شد

هماهنگی برای دریافت مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین

هماهنگی برای دریافت مجوز صادرات سیب، کیوی و پرتقال به چین

به گزارش لباس نو جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با دو دستور کار «مشکلات امور مناطق مرزی» و «آخرین وضعیت همکاری اقتصادی با چین» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از معاونین اقتصادی دستگاههای ذیربط برگزار گردید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، صفری در این جلسه مدیریت واحد مرزی را برای افزایش صادرات و واردات و صدور خدمات مهندسی به کشورهای همسایه بسیار بااهمیت ارزیابی کرد و افزود اگر مدیریت واحدی برای تصمیم گیری در مرزها وجود داشته باشد میتوان سهم ایران از صادرات و کریدورهای تجاری را تا بیشتر از سه برابر افزایش داد.
حاضرین در این نشست در مورد چالش های مدیریت مرزها و عدم تصمیم گیری واحد در این عرصه بحث و راهکار ها و پیشنهادات خویش را عرضه کردند.
در ادامه این نشست در مورد فرایندهای اجرایی قرارداد بیست و پنج ساله ایران و چین صحبت شد و توضیحاتی در مورد پروژه های تصویب شده به اطلاع نمایندگان دستگاه‎ها رسید.
خاطر نشان می سازد رشد توسعه صادرات کشاورزی جمهوری اسلامی ایران به چین در این زمان چشم گیر بوده است و پیشبینی می شود بزودی به رقم یک میلیارد دلار برسد. بازار چین به محصولات دریایی همچون آبزیان احتیاج دارد و فرصت خوبی برای صادرات محصولات پروتئینی دریایی به چین فراهم گشته است. در مورد محصولات کشاورزی هم با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی، دیپلماسی کشاورزی شکل گرفته است و دریافت مجوز صادرات میوه هایی چون سیب، کیوی و پرتقال به کشور چین در حال انجام می باشد که می تواند سودآوری اقتصادی قابل ملاحظه ای را برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته باشد.1400/12/10
15:09:32
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس نو