زمان واریز آخرین یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی سال جاری

زمان واریز آخرین یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی سال جاری

به گزارش لباس نو آخرین یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی سالجاری ساعت ۲۴ فردا (پنجشنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، این یکصد وسی و سومین مرحله پرداخت یارانه نقدی از سال ۱۳۸۹ است که بار دیگر با همان رقم تکراری ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای یارانه بگیران واریز خواهد شد.

جمعیت یارانه بگیران حدود ۷۸ میلیون نفر است و پرداخت یارانه در هر ماه حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان و سالانه تا ۴۲ هزار میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد.

در قانون بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده که سه دهک بالای درآمدی حذف شوند ولی اینکه آیا دولت سیزدهم مانند دولت گذشته این اجبار را بایگانی می کند یا نسبت به غربالگری اقدام خواهد کرد، در ابهام قرار دارد.

رقم پرداختی به یارانه نقدی هم برای سال بعد همین ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان پیشبینی شده ولی دولت اعلام نموده بود که در صورت حذف پردرآمدها، این منابع را به سمت کم درآمدها سوق خواهد داد.

در هر ماه همراه یارانه نقدی، افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور هم به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

اما در کنار یارانه نقدی، در دهم هر ماه مبلغ متغیر ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی ناشی از افزایش قیمت بنزین از آبان ۱۳۹۸ هم به حساب برخی خانوارها واریز می شود.

قرار بود دولت یارانه جدیدی هم در ازای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت کند که هنوز به مرحله اجرا نرسیده است و احیانا با مصوبه مجلس برای اختیار دولت در حذف ارز ترجیحی در سال آینده تکلیف این یارانه هم مشخص خواهد شد.
1400/12/18
23:35:34
5.0 / 5
1186
تگهای خبر: قانون , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس نو