وزیر اقتصاد:

همه مجوزهای کسب و کار الکترونیکی شد

همه مجوزهای کسب و کار الکترونیکی شد

به گزارش لباس نو وزیر اقتصاد اظهار داشت: از ۶ فروردین ۱۴۰۱ به بعد صدور مجوز کاغذی کسب و کار مصداق تخلف از قانون خواهد بود.به گزارش لباس نو به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: با تلاش شبانه روزی همکاران در دبیرخانه هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و همکاری خیلی خوب وزارت خانه ها، بخصوص در یک ماه اخیر، موفق شدیم در آخرین جلسه این هیئت در سال ۱۴۰۰ تمام مجوزهای شروع کسب و کار صادره از سوی وزارت خانه ها را در این هیئت تصویب و شفاف سازی کرده و تمام شروط مبهم را برداریم.
وزیر اقتصاد با بیان تصویب کامل ۱۳۹۳ مجوز از حدود ۱۵۰۰ مجوز شروع کسب و کار (بیش از ۹۲ درصد) در هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، اظهار داشت: به این ترتیب، دیگر نیازی به انتظار چندین ماهه مردم در پیچ و خم های اداری برای صدور مجوز نیست و شروط صدور مجوز، کاملاً شفاف و روشن و بدون تفسیر، مطابق بر کاربرگ های مصوب خواهد بود.
وی افزود: البته هنوز تعداد اندکی (حدود هشت درصد) مجوزهای شروع کسب و کار باقی مانده است که بخش عمده آنها، متعلق به مجوزهای صادره توسط شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی و کانون وکلای دادگستری است.
خاندوزی خاطرنشان کرد: البته طبق موعد ۱۵ روزه لازم اجرا شدن قانون، از ششم فرودین ماه سال آینده، تمام دستگاههای اجرایی مکلف خواهند بود که مجوزهای شروع کسب و کار را به صورت الکترونیکی و از راه سامانه های خود صادر کنند و درصورتیکه از آن تاریخ به بعد، مجوزی به صورت کاغذی صادر شود؛ مصداق تخلف از قانون خواهد بود.
وزیر اقتصاد اعلام نمود: به جهت اینکه ارتباط سامانه وزارت اقتصاد با تمام دستگاه ها و درگاه ملی مجوزهای کشور برقرار باشد؛ تیم های فنی درگاه، حتی در ۲۹ اسفند ماه و اول و دوم فروردین ۱۴۰۱ به منظور پشتیبانی فنی، در محل سرور، مستقر خواهند بود تا انشاالله بتوانیم، روز ششم فروردین، شاهد پیوستن درصد بیشتری از دستگاه ها به درگاه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تا امروز، کماکان، اتصال دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها به صورت «بخشی» انجام گرفته و پاره ای از دستگاه ها به صورت کامل، متصل هستند اما همچنان نیمی از وزارت خانه های کشور، در کنار شهرداری ها، سازمان نظام پزشکی و کانون وکلای دادگستری، همچنان به سامانه متصل نیستند.


منبع:

1400/12/27
12:20:21
5.0 / 5
400
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس نو