برای دور زدن تحریم ها صورت می گیرد؛

گسترش همکاری مالی و بانکی ایران و روسیه

گسترش همکاری مالی و بانکی ایران و روسیه

لباس نو: مسئولان روسیه و ایران درباب همکاریهای دو کشور در حوزه مالی و بانکی به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بنظر می رسد با افزایش تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا ضد روسیه به سبب حمله این کشور به اوکراین، مسئولین سیاسی این کشور به دنبال راه هایی برای دور زدن این تحریم ها هستند.
طبیعی است باتوجه به روابط دوستانه ایران و روسیه و از آن مهمتر مقابله بیش از ۴ دهه ای ایران در مقابل تحریم های خصمانه آمریکا و متحدانش روس ها بخواهند این تجارب گرانبها در اختیار آنها گذاشته شود.
در همین خصوص کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در گفت و گو با خبرگزاری تاس اظهار داشت: مقامات روسیه و ایران به زودی نشستی در مورد همکاریهای مالی و بانکی خواهند داشت.
سفیر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در حوزه همکاریهای مالی و بانکی مسئولین بانکی و اقتصادی دو کشور بطور مستمر با یکدیگر در تماس هستند و بنظر می رسد در آینده ای بسیار نزدیک نیز شاهد دیدار مسئولین دو کشور با هم درباب رفع مشکلات احتمالی باشیم.
جلالی اظهار داشت: طرفین درحال کوشش برای توافق بر سر نشست کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی هستند که در آن تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد.
وی اشاره کرد: مسئولین روسیه و ایران برای گفتگو در مورد افزایش همکاری ها در موضوعات مختلف، سفرهایی را برنامه ریزی می کنند.
وی اضافه کرد: بعد از تفاهم متقابل رؤسای جمهور دو کشور، باید شاهد تبادلات هیئت های مختلف در همه سطوح باشیم بنابراین، طرفین بطور متقابل برنامه ریزی می کنند تا مقامات دو کشور در همه زمینه ها همچون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دیدار کنند.
به نظر می رسد باتوجه به تحریم های روسیه باید شاهد افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و روسیه در آینده ای نزدیک باشیم، چون آنطور که پیداست روسیه برخلاف میل آمریکا و اتحادیه اروپا به پیش روی های خود در اوکراین ادامه می دهد و از طرف دیگر کشورهای غربی نیز بر تحریم های این کشور روز به روز می افزایند.


منبع:

1401/01/04
14:37:02
5.0 / 5
209
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو