وزیر اقتصاد اعلام كرد؛

نظام مالیات ستانی هوشمند تنها معبر برای رسیدن به اقتصاد شفاف

نظام مالیات ستانی هوشمند تنها معبر برای رسیدن به اقتصاد شفاف

لباس نو: وزیر اقتصاد در بازدید از مرکز اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور که در محل این مرکز برگزارشد، اظهار داشت: نظام مالیات ستانی هوشمند تنها معبر موجود به سمت اقتصاد شفاف و دانش بنیان است.


به گزارش لباس نو به نقل از شبکه خبرهای اقتصادی و دارایی ایران (شادا) وزیر اقتصاد که در این بازدید و در جمع کارکنان و مدیران مرکز اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور سخن می گفت، عنوان کرد: در نوع نگاهی که دولت در مساله مالیات ستانی دارد بی گمان بخش معاونت در رابطه با حوزه فناوری اطلاعات قلب تحولات مالیاتی به حساب می آید و هر قدر که ضربان این قلب آهنگ منظم، دقیق و شمرده تری داشته باشد، کمک می نماید که مجموعه ای اطلاعاتی که به مثابه خون این سیستم به حساب می آید، (چه در ستاد و سازمان و چه در استان ها و لایه های مختلف سیستم مالیات ستانی) این گردش اطلاعات، گردش درست تری باشد. وزیر اقتصاد اضافه کرد: ازاین رو باید تلاش شود که تشخیص ها، واقع گرایانه تر و قطعی شدن ها عادلانه تر باشد.
خاندوزی اضافه کرد: چون ما در این راه باید هر دو طرف یعنی هم مردم و هم دولت را در نظر بگیریم و اگر قرار باشد این مجموعه ایده آل کار کند، باید تلاش نماییم که از یک طرف امکان فرار مالیاتی و از سوی دیگر هم امکان اجحاف به حق مؤدیان مالیاتی به حداقل برسد. خاندوزی در ادامه اظهار داشت: بنابراین از رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خواستم که نخستین دیدار سال نو را با مجموعه فناوری اطلاعات در حوزه مالیاتی شروع نماییم. اولاً تشکر و خدا قوت عرض می کنم، بابت تمام تلاش هایی که صورت گرفته است و ثانیاً ذکر این نکته را ضروری می دانم که نیازمند یک برنامه اصلاح بسیار جدی و اساسی هستیم که باز آن برنامه شماست که قلب برنامه تحول مالیاتی کشور محسوب خواهد شد. خاندوزی ضمن اشاره به این که هیچ راهی به سمت اقتصاد شفاف و دانش بنیان وجود ندارد مگر از معبر نظام مالیات ستانی هوشمند، اضافه کرد: امیدوارم تلاش ها و زحمات همکاران عزیر در این عرصه، با قدرت بیشتر، سرعت بالاتر و کیفیت افرون تری ادامه یابد و شاهد افزایش میزان تعامل و همکاری بین دستگاه ها امسال باشیم. وی تصریح کرد: مجموعه قوانین موجود انصافاً در این چند سال گذشته بستر فوق العاده ای برای عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور فراهم نموده است و پیش از سال های ۹۴ و ۹۵ چنین امکانی برای سازمان امور مالیاتی کشور وجود نداشت، اما در طول این پنج، شش سال گذشته عمده اختیاراتی که به لحاظ قانونی نیاز بود، اعطا شده است هرچند در پیاده سازی ها همانطور که دوستان هم اشاره کردند، همچنان عدم همکاری ها و نقص هایی وجود دارد، اما باید در این خصوص هم کمک نماییم که این نقایص هم به حداقل ممکن برسد. خاندوزی ضمن اشاره به اینکه، به لحاظ دسترسی دیگر بهانه ای وجود ندارد، تاکید کرد: از این به بعد، قدرت پردازش و هوشمند شدن نوع نگاه سازمان امور مالیاتی کشور است که تعیین کننده خواهد بود و ازاین رو انتظار می رود با عنایت به این فرصت و امکان ویژه ای که در سال های اخیر فراهم شده، همکاران سازمان امور مالیاتی هم تلاش ویژه و خروجی چشم گیر تری داشته باشند.


منبع:

1401/01/09
12:25:29
5.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس نو