کدام بانکها بدهکاران کلان خودرا معرفی کردند؟

کدام بانکها بدهکاران کلان خودرا معرفی کردند؟

وزیر اقتصاد در سال قبل بانکها را مکلف کرد تا اسامی ابربدهکاران را در سایت خود منتشر کنند و تا آخر سال گذشته خبری از انتشار اسامی مذکور نشد اما در سال جدید و از روز گذشته، چهار بانک نسبت به انتشار اسامی ابربدهکاران خود اقدام نموده اند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، پاییز سال قبل وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای از بانک مرکزی درخواست نمود تا بانکها را به انتشار هر سه ماه یکبار لیست ابربدهکاران در سایت خود ملزم کند.
همچنین، دراین زمینه بانکها باید مشخصات تسهیلات گیرنده یا متعهد، توجیه بانک برای تخصیص منابع، مبلغ تسهیلات یا تعهدات، میزان بازپرداخت، مانده بدهی، نرخ سود، نوع کلی تضامین را نیز منتشر کنند.
بررسی ها حاکی از آنست که بانکها تا آخر سال گذشته نسبت به انتشار اسامی ابربدهکاران خود اقدام نکردند و امسال نیز، طی روز گذشته بانک ملی، اسامی بدهکاران کلان خودرا اعلام نمود.
بعد از این بانک، بانکهای کشاورزی، مسکن و پست بانک نیز اسامی ابربدهکاران را منتشر نمودند.
درحالیکه تا حالا چهار بانک اسامی بدهکاران کلان را منتشر نموده اند اما بر خلاف دستور وزیر اقتصاد به بانک ها، تعدادی از آنها جزییات پرداخت تسهیلات و میزان بدهی را اعلام نکرده اند.
در ادامه می توانید تصاویر اسامی بدهکاران کلان بانکهای کشاورزی، مسکن و پست بانک را مشاهده و فایل فهرست ابرهدکاران بانک ملی را از این لینک دریافت کنید.


قبل از این نیز، در مناظرات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عبدالناصر همتی - رییس کل سابق بانک مرکزی- با ارائه کاغذی دست نوشته نام ۱۱ بدهکار عمده بانکی را در اختیار آیت الله سید ابراهیم رئیسی قرار داد که نام بدهکاران عمده بانکی در آن به ترتیب دانیال زاده، عظام، صدرهاشمی نژاد، العقیلی، اقدامیان، فلاحتیان، شفیعی، گرامی، ایزدپناه، رستمی صفا و ریخته گران بود.
سیدابراهیم رئیسی هم در آن زمان اعلام نمود که "به جای اعلام اسم، ابربدهکاران بانکی را محاکمه کردیم"؛ بگفته کارشناسان، حالا که بانکها آغاز به انتشار اسامی بدهکاران کلان کرده اند، لازم است تا فقط به انتشار اکتفا نشود و انجام اقداماتی در جهت مطالبه این بدهی ها و کنترل میزان مطالبات معوق مهم تر است زیرا، مطالبات معوق به مفهوم قفل شدن قسمتی از پول بانکها و بسته شدن دست آنها در پرداخت تسهیلات به مردم است.1401/01/21
11:40:45
5.0 / 5
549
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو