عرضه بلوک های مدیریتی سرخابی ها به کجا رسید؟

عرضه بلوک های مدیریتی سرخابی ها به کجا رسید؟

لباس نو: رییس سازمان خصوصی سازی اخرین وضعیت عرضه بلوک های مدیریتی سهام شرکت های فرهنگی­_ورزشی استقلال و پرسپولیس را اعلام نمود.


حسین قربانزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فراخوان عرضه بلوکهای مدیریتی سهام استقلال و پرسپولیس که اوایل فروردین ماه توسط سازمان خصوصی سازی اعلام شد، اظهار نمود: مذاکراتی با شرکت های مختلف در این راستا در حال انجام است.
وی به این پرسش که کدام شرکتها متقاضی بوده اند، پاسخ داد: نام شرکتها قابل اعلام نیست اما در حال حاضر در مرحله مذاکره قبل از مزایده قرار داریم.
فرایند عرضه سهام دو باشگاه در چه مرحله ای قرار دارد؟
بر طبق این گزارش، پروسه واگذاری سرخابی ها بالاخره و بعد از وعده های طول و دراز، زمستان سال قبل انجام شد و بر این اساس پذیره نویسی تعداد یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلالح ۱) و تعداد یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیسح ۱) ناشی از سلب حق تقدم به روش ثبت سفارش در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران، از ۱۵ اسفندماه شروع شده بود سرانجام در ۲۸ اسفند به انتها رسید.
طبق آمار در پذیره نویسی پرسپولیس ۳۲۰ هزار نفر مشارکت کردند. ۲۶۱ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان نیز توسط حقیقی ها خریداری شد. همین طور ۲۸۶ هزار نفر در پذریه نویسی استقلال شرکت کردند که ۲۸۰ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و ۷۹ میلیارد تومان توسط حقیقی ها خریداری شد.
بر این اساس و حدود یک هفته بعد از اتمام پذیره نویسی، سازمان خصوصی سازی در فراخوانی از متقاضیان بالقوه برای خرید بلوک های مدیریتی استقلال و پرسپولیس دعوت و اعلام نمود در جهت تحقق گام بعدی پروسه خصوصی سازی این دو باشگاه و واگذاری سهام مدیریتی آنها؛ سازمان خصوصی سازی در نظر دارد نسبت به عرضه رقابتی بلوکهای مدیریتی سهام شرکت­های مذکور بوسیله فرابورس اقدام نماید.
زمان ارائه سهام این دو باشگاه هنوز مشخص نیست. چونکه افزایش سرمایه ان ها باید مراحل اداری ثبت در اداره ثبت شرکت هها را طی نماید و بعد از آن گشایش نماد این دو سهم صورت خواهد گرفت. این پروسه که باید از جانب دو باشگاه صورت بگیرد ۴ تا ۶ ماه زمان میبرد.
منبع:

1401/01/29
08:00:18
5.0 / 5
519
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس نو