جزئیات برنامه بودجه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی مشخص شد

جزئیات برنامه بودجه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی مشخص شد

لباس نو: دولت آلمان برای پشتیبانی از رشد اقتصادی این كشور می خواهد مخارج خودرا افزاش دهد.


به گزارش لباس نو به نقل از رویترز، طبق لایحه پیشنهادی دولت آلمان برای بودجه این كشور در سال مالی ۲۰۲۰، مخارج دولتی به منظور تقویت رشد اقتصادی این كشور كه در ماه های اخیر رو به كاهش بوده است با ۱.۷ درصد افزایش به ۳۶۲.۶ میلیارد یورو خواهد رسید.
دولت آلمان با كاهش پیش بینی خود از رشد اقتصادی این كشور در سال ۲۰۱۹ اعلام نموده است كه نرخ رشد امسال به جای ۱.۸ درصد قبلی تنها یك درصد خواهد بود. وزارت اقتصاد آلمان باز در اطلاعیه ای اعلام نموده است با عنایت به كاهش فعالیت های صنعتی و ریسك های جهانی در فضای اقتصاد كلان، رشد اقتصادی امسال ملایم تر از برآوردی است كه قبلاً تصور می شد.
دولت آلمان هم چنین بودجه نظامی و دفاعی خودرا افزایش داده است به گونه ای كه بودجه بخش دفاعی از ۱.۲۵ درصد در سال قبل به ۱.۳۷ درصد از كل تولیدات ناخالص داخلی این كشور در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت. با این وجود ریچارد گرنل، سفیر امریكا در آلمان با ابراز نارضایتی كشورش از این افزایش آنرا كافی ندانسته است و خواستار ایفای نقش بیشتر آلمان در بودجه ناتو شده است.
اقتصاد آلمان در حالی وارد سال ۲۰۱۹ شد كه سال قبل را با ثبت ضعیف ترین رشد اقتصادی از سال ۲۰۱۳ به اختتام رساند. علاوه بر رشد ضعیف اقتصادی، نرخ تورم آلمان باز سال قبل نتوانست به سطح ۲ درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی این كشور برسد و در نهایت رقم ۱.۹ درصد را به ثبت رساند.
نگرانی از وضعیت اقتصاد آلمان در ایام اخیر موجب افت شدید ارزش یورو شده است. رشد اقتصادی این كشور كه ضعیف ترین سطح ۵ سال اخیر شمرده می شود امسال باز پایین و احتمالاً در سطح یك درصد خواهد بود.1397/12/29
14:47:19
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس نو