در گزارش لباس نو؛

ذرت های کشف شده کرمانشاه در حال تخلیه است

ذرت های کشف شده کرمانشاه در حال تخلیه است

به گزارش لباس نو سخنگوی سازمان املاک تملیکی ضمن تکذیب خبر تخلیه تنها هفت هزار تن ذرت های کشف شده در کرمانشاه اظهار داشت: با تایید سازمان دامپزشکی حدود ۴۰ هزار تن از این محصول تخلیه شده است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در یکی از خبرگزاری های کشور خبری با مبحث ورود قوه قضاییه به مبحث تعیین تکلیف ۵۳ هزار تن ذرت فاسد در کرمانشاه منتشر گردید که با واکنش سخنگوی سازمان املاک تملیکی مواجه گردید.
در این مطلب که به نقل از قوه قضاییه انتشار یافته بود، قاسم رسولی فاضل نماینده قوه قضاییه در سازمان اموال تملیکی گفته بود که ۵۳ هزار تن ذرت قاچاق از آغاز سال قبل توسط کارشناسان در استان کرمانشاه شناسایی شده و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته و بخشی از این ذرت ها به خاطر شرایط سیلوها فاسد شده و از بین رفته است.
در همین رابطه سخنگوی سازمان املاک تملیکی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن ابراز تأسف از انتشار برخی مطالب بدون صحت سنجی در رسانه ها، درباره حواشی پیش آمده پیرامون این مطلب اظهار نمود: اطلاع رسانی غیر اصولی درباره موضوعات مهم کشور امکان دارد سبب نگرانی مردم شود و باید قبل از درج آنها نسبت به بررسی ابعاد دقیق آن اطمینان حاصل کرد.
صاحب حجتی درباره جزئیات خبر در رابطه با کشف ذرت هم اظهار داشت: محموله مکشوفه ۵۳ هزار تن ذرت است که در مرداد ماه ۱۴۰۰ توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) کشف و پس از آن به سازمان اموال تملیکی استان کرمانشاه تحویل داده شد که بلافاصله طی یک روز نسبت به دریافت مجوز فروش آن طبق تبصره ۲ ماده ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به سبب پیشگیری از فساد اقدام شد.
سخنگوی سازمان املاک تملیکی اضافه کرد: در مرحله بعدی به منظور رعایت ماده ۵۵ مکاتبه و نمونه برداری توسط سازمان دامپزشکی استان کرمانشاه به انجام رسید که پس از ضدعفونی محصول یاد شده و حشره زدایی از آن، تأیید قابلیت مصرف در تاریخ هشتم دیماه ۱۴۰۰ توسط سازمان دامپزشکی استان به سازمان اموال تملیکی استان اعلام گردید و پس از آن سازمان نسبت به فروش آن به پشتیبانی امور دام کرمانشاه اقدام نمود.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ هزار تن از این محصول تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ از این محصول تخلیه و تحویل شرکت پشتیبانی امور دام شد و مابقی آن هم بدون وقفه درحال اقدام است، تصریح کرد: گواهی مصرف و سلامت این کالا به تأیید سازمان دامپزشکی استان کرمانشاه رسیده و نماینده سازمان دامپزشکی نظارت ثابت و روزانه خویش را بر خروج کامیون های بارگیری شده معمول داشته و برای تک تک این کامیون ها برای خروج از قرنطینه مجوز صادر کرد، بنابراین هرگونه ادعا بر فساد کالای مورد اشاره صحت نداشته و تکذیب می شود.
حجتی افزود: نکته بعدی این که تعیین تکلیف سازمان اموال تملیکی در فروش کالاهای مذاکره ای در چارچوب مصوبات شورای فروش بوده و خریدار در صورت پذیرش شرایط آن نسبت به تخلیه کالا اقدام می کنند و انعقاد هرگونه قرارداد با خریدار سابقه ندارد بنابراین شرکت پشتیبانی امور دام با قبول شرایط فروش نسبت به تحویل و تخلیه ۴۰ هزار تن اقدام و تابحال هم نسبت به پرداخت مبلغ ۲۰ هزار تن اقدام نموده و بقیه آن هم درحال کار سازی است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان اموال تملیکی با تعهد مکتوب شرکت پشتیبانی امور دام کشور، بعنوان یک شرکت ۱۰۰ درصد دولتی تعهد پرداخت لازم را دریافت کرده و شرکت مذکور هم نسبت به پرداخت وجه کالا به تدریج به تدریج اقدام نموده و الا ایحال تأخیر در خروج کالا به علت محدودیت های مکانیکی دستگاه خروج سیلوی ذرت ذخیره دولت بوده و خروج محصول را با توان بیشتر غیر ممکن کرد بنابراین قصور شرکت پشتیبانی محرز و تذکرات قانونی لازم هم اعمال شده است.
سخنگوی سازمان املاک تملیکی اظهار داشت: میزان خروجی کالا در سال ۱۴۰۰ برای این مورد حدود ۲۲ هزار تن بوده و از آغاز سال ۱۴۰۱ تابحال هم بالغ بر ۱۹ هزار تن بوده است بنابراین ادعای هفت هزار تن در خبر منتشره با حقیقت فاصله معناداری دارد.
وی اظهار نمود: لازم به ذکر است که گزارش کامل روند تحویل تخلیه بارگیری صدور مجوز فروش نتایج سلامت کالا و میزان کالا تحویلی طی نامه ای در ابتدای سالجاری چهارم فروردین ماه به دادستان محترم کرمانشاه ارسال شده است.


منبع:

1401/02/18
21:15:17
5.0 / 5
518
تگهای خبر: خرید , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو