خیاطیان در یادداشتی مطرح كرد؛

دولت دغدغه های مردم را به رسمیت می شناسد

دولت دغدغه های مردم را به رسمیت می شناسد

به گزارش لباس نو رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، استمرار نوع فعلی تخصیص ارز ترجیحی را نوعی نقض غرض عنوان نمود که سود آن بیشتر نصیب سوداگران می شود اما دودش به چشم مردم محروم و مستضعف می رود و تصریح کرد که دولت چاره ای جز اصلاح این روند ندارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در یادداشت خیاطیان آمده است: مقابله با اتلاف منابع کشور در چارچوب یارانه هایی که بخش عمده آن عملا به دهک های هدفِ حمایت نمی رسد، نه صرفاً الزامی در رابطه با قانون بودجه سالیانه، که یک تکلیف ملی و شرعی است. البته نگرانی ها در این حوزه قابل درک و حائز اهمیت می باشد، اما راه رفع نگرانی ها طبعا از ادامه مسیر خسارت بار و فسادآفرین فعلی نمی گذرد.
در ادامه این یادداشت آمده است: رونق اقتصاد ملی، افزایش بهره وری و مهم تر از همه حمایت اثربخش از اقشار صدمه پذیر ایجاب می کند که تدبیری عالمانه برای اصلاح تخصیص ارز ترجیحی اتخاذ شود. استمرار نوع فعلی تخصیص این ارز، عملاً نوعی نقض غرض است؛ سود آن بیشتر نصیب سوداگران می شود اما دودش به چشم مردم محروم و مستضعف می رود. دولت چاره ای جز اصلاح این روند ندارد.
خیاطیان در ادامه یادداشت خود می افزاید: هر اصلاح مهم اقتصادی به صورت طبیعی، نیازمند اجماع همه ارکان حکمرانی و فراتر از آن، همراهی و مشارکت مردم است. اجماع قوای سه گانه و سایر ارکان حاکمیت در جلسات کارشناسی و مشورتی مختلف ماه های گذشته حاصل شده است. امروز اصلاح نحوه تخصیص یارانه به کالاهای اساسی، نه صرفاً تصمیم دولت، که اجبار قانونی مصوب مجلس در قانون بودجه و مورد وفاق قوه قضاییه است. هر کسی دلسوز کشور و انقلاب است، قاعدتا باید دولت را در اجرای این تصمیم مهم یاری کند. این البته به معنای انسداد مسیر نقد و نظر نیست، دولت مثل همیشه گوش شنوایی برای انتقادات و نظرات مردم و نخبگان دارد.
رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ضمن اشاره به اینکه «مردم دغدغه های درست و مهمی درباره نتایج احتمالی و نتایج ناخواسته طرح اصلاح یارانه ها دارند»، نوشت: صدر تا ذیل دولت این دغدغه ها را به رسمیت می شناسد و به رفع نگرانی های مردم – چه در فاز اجرا و چه در فاز اطلاع رسانی- اهتمام دارد. صداقت و شفافیت اکسیر اقناع و ارتباطات اثربخش است. بنای دولت مردمی، از همان ابتدای کار در تمام تصمیم گیری ها بر همین دو اصل استوار بوده است. اطلاع رسانی مستمر همه دستگاههای ذیربط ذیل دولت در مورد ابعاد طرح و رفع ابهامات و شبهه ها و مهم تر از آن همراهی رسانه ها و اصحاب قلم حتما در توفیق نهایی موثر خواهد بود.
خیاطیان در انتها یادداشت خود آورده است: بعنوان کسی که سال هاست آیت الله رئیسی را می شناسم و در جایگاه های مختلفی توفیق همکاری با ایشان را داشته ام، به مردم، منتقدان و همه دلسوزانی که نگران نتایج و نتایج طرح اصلاح تخصیص یارانه ها هستند، اطمینان می دهم که رئیس جمهور همواره دغدغه مردم را دارند و صیانت از جان و سفره و معیشت ایرانی ها را با تمام وجود وظیفه خود می دانند.
منبع:

1401/02/20
23:30:00
5.0 / 5
320
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , سفر , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس نو