استاندار مركزی:

اختصاص خوراک رایگان به پتروشیمی ها زیان آنها را پوشش داده است

اختصاص خوراک رایگان به پتروشیمی ها زیان آنها را پوشش داده است

استاندار مرکزی اظهار داشت: یکی از عواملی که پتروشیمی ها همانند کارخانه های هپکو و آذر آب با مشکل مواجه نشده اند این است که خوراک رایگان به پتروشیمی ها اختصاص داده می شود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، فرزاد مخلص الائمه بامداد چهارشنبه در نشست مدیران اقتصادی وزارت امور خارجه با استاندار مرکزی ضمن اشاره به کاهش نقش نفت در اقتصاد کشور اظهار نمود: از مدت سه سال قبل به علت تحریم های ظالمانه دشمنان ضد کشور شاهد کاهش نقش نفت در اقتصاد کشور بودیم و بنا بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص این که نفت مایه فروریختگی اقتصادی می باشد ازاین رو در چند سال گذشته به علت تحریم ها تاثیر خویش را در اقتصاد از دست داده است.
وی با اشاره به اینکه محصولات نفتی با کمترین ارزش افزوده صادر می شوند، افزود: یکی از عواملی که پتروشیمی ها همانند کارخانه های هپکو و آذر آب با مشکل مواجه نشده اند این است که خوراک مجانی به پتروشیمی ها اختصاص داده می شود که ضرر و زیان آنها را پوشانده است.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه ۷۷ درصد اقتصاد و تجارت کشور به نفت وابسته است، اظهار داشت: امکان بازگشت صادرات نفت کشور به پیش از تحریم ها نیازمند این است که روابط اقتصادی با خارج کشور افزایش یابد.
مخلص الائمه اضافه کرد: سند تحول دولت مردمی در اسفندماه سال قبل منتشر و توسط ریاست جمهوری ابلاغ گردیده است که این سند همچون ۱۰۰ سند کلان کشور و در کنار قوانین توسعه ای و اسناد راهبردی و کلیدی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: ۱۳۴ چالش کشور در این سند برشمرده شده و ۹ فصل و ۳۷ مبحث در این سند هدف گذاری شده که بخشی از آنها با وزارت امور خارجه مرتبط می باشد.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۳ اقدام این سند باید اجرایی شود، اظهار داشت: اجرای این اقدام ها ۱۰ گردش اقتصادی کلان کشور را به همراه خواهد داشت و دستگاههای مربوطه برای اجرای این اقدام ها مشخص شده که بخشی از این اقدام ها اقتصادی می باشد.
مخلص الائمه یاد آور شد: ساوه و زرندیه به علت نزدیکی به تهران و کرج از موقعیت منحصر به فرد در زمینه جذب سرمایه گذار برخوردار می باشند.
ناصر بی کی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی هم در این جلسه اظهار نمود: یک هیأت ۲۶ نفره از مدیران اقتصادی وزارت امور خارجه به دعوت اتاق بازرگانی استان مرکزی برای آشنایی با ظرفیت های کاری و اقتصادی استان مرکزی از روز گذشته میهمان اراک بوده اند و اعضای این هیئت به ۲۶ کشور مختلف جهان اعزام هستند.
وی افزود: هدف اتاق بازرگانی از دعوت مدیران اقتصادی وزارت امور خارجه این بود که مراودات اقتصادی فعالین استان مرکزی را با کشورهای محل مأموریت مدیران و کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه تسهیل کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی اضافه کرد: فعالان اقتصادی به رغم شرایط تحریمی و مشکلات موجود، برای تداوم تولید و حرکت چرخه اقتصادی کشور تلاش می کنند و باید قدردان زحمات این قشر بود.

1401/02/22
12:42:35
5.0 / 5
641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو