وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

حقوق مردم در اقتصاد باید توسط حاکمیت تعریف و رعایت شود

حقوق مردم در اقتصاد باید توسط حاکمیت تعریف و رعایت شود

به گزارش لباس نو مشهد ـ وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در اقتصاد تورمی بخش زیادی از درآمد مردم و قدرت خرید از بین می رود، اگر می خواهیم اقتصاد مردمی داشته باشیم بایدحقوق مردم توسط حاکمیت تعریف و رعایت شود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی قبل از ظهر پنجشنبه در اولین همایش «مردمی سازی اقتصاد و اقتصاد مقاومتی» در دانشگاه فردوسی مشهد با اعلان اینکه مردمی بودن از اصول اساسی در مدیریت اسلامی است اظهار نمود: اقتصاد مقاومتی دارای پنج اصل اساسی است که یکی از آن مردمی سازی اقتصاد است و این مردمی بودن در اقتصاد مقاومتی از اقتصاد اسلامی نشأت می گیرد. مردمی سازی یکی از اصول اساسی در اقتصاد اسلامی است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در دوره حکومت پیامبر (ص) نیز شاهد کمترین سرمایه گذاری دولتی بودیم و این ریل گذاری بیشتر توسط مردم صورت می گرفت که در حقیقت در این دوران کار حاکمیت هدایت و تنظیم گری بوده است.
وی بیان کرد: در طول تاریخ مکاتبی نیز بود که از آزادی اقتصادی صحبت کرده اند، آنچه که در اقتصاد اسلامی بر آن تاکید می شود، یک اقتصاد دولتی و مردمی است، در این اقتصاد دولت باید به نحوی مسائل را ساماندهی کند که از ظرفیت های مردمی استفاده شده و اقتصاد هدایت شود.
عبدالملکی اشاره کرد: در اقتصاد مقاومتی نیز وقتی سخن از مردمی سازی می شود، تاکید بر جایگاه مردم و تکالیف و حقوق آن هاست، مردم نه فقط نسبت به خود و خانواده خویش بلکه نسبت به جامعه نیز تکلیف دارند.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه قسمتی از مردمی سازی اقتصاد نیز همین توجه بر تکالیف مردم بر اقتصاد در بخش های تولید و مصرف است اضافه کرد: با انتخاب کالای خارجی فرصت شغلی کارگران ایرانی از بین می رود؛ عدم خرید این کالاها همان تکلیف مردم در اقتصاد است.
وی اظهار داشت: اقدامی که بتازگی برای صدور مجوزها صورت گرفت یکی از برنامه هایی است که در امتداد اقتصاد مردمی دولت می باشد که باید فرآیندها را به شکلی تنظیم کند که حقوق مردم در اقتصاد رعایت شود و آنها بتوانند تکالیف خودرا انجام دهند.


منبع:

1401/02/23
12:44:22
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو