مركز آمار ایران اعلام كرد؛

عرضه بیش از ۴۶ هزار تن گوشت قرمز در فروردین ۱۴۰۱

عرضه بیش از ۴۶ هزار تن گوشت قرمز در فروردین ۱۴۰۱

لباس نو: طبق اعلام مرکز آمار ایران، مقدار گوشت قرمز عرضه شده در کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین 1401 به بالای 46 هزارتن رسید.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بنا بر اعلام مرکز آمار ایران وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام های ذبح شده در کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین ۱۴۰۱ جمعاً ۴۶ هزار و ۹۵۲ تن گزارش شده که از این مقدار گوشت عرضه شده سهم گوشت گاو و گوساله بیشتر از سایر دام ها بوده است.
گوشت گاو و گوساله با ۲۵ هزار و ۳۷۱ تن ۵۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود مختص کرده است. گوشت گوسفند و بره نیز با ۱۷ هزار و ۸۲۴ تن، بز و بزغاله با ۲۶۸۹ تن و سایر انواع دام با ۱۰۶۸ تن، به ترتیب ۳۸ درصد، ۵.۷ درصد و ۲.۳ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.
افزایش عرضه گوشت قرمز نسبت به زمان مشابه سال گذشته
مقایسه عملکرد کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان دهنده افزایش ۴ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور است.
مقدار عرضه گوشت در فروردین ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ برای گوسفند و بره ۱۸ درصد، برای بز و بزغاله ۹ درصد و برای گاومیش و بچه گاومیش ۳۳ درصد افزایش، برای گاو و گوساله ۴ درصد و برای شتر و بچه شتر ۱۲ درصد کاهش داشته است.
کاهش ۱۳ درصدی عرضه گوشت قرمز
همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان میدهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (اسفند) در حدود ۱۳ درصد کاهش داشته است.


منبع:

1401/03/08
14:39:40
5.0 / 5
218
تگهای خبر: بچه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس نو