معاون اول رییس جمهور:

نقدینگی باید به سمت مسکن هدایت شود

نقدینگی باید به سمت مسکن هدایت شود

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که باید نقدینگی و سرمایه گذاری در کشور به سمت بخش مسکن هدایت شود، خاطرنشان کرد: رونق صنعت مسکن می تواند به کاهش نرخ تورم، تقویت ارزش پول ملی و افزایش تراز سرمایه گذاری ها منجر شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، محمد مخبر عصر امروز در حاشیه حضور در وزارت راه و شهرسازی و بازدید از سامانه های مسکن این وزارت خانه، ضمن اشاره به اهمیت حضور فعالانه مردم در ساخت و ساز مسکن در جهت تحقق شعار دولت برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم اضافه کرد: توان مالی و اجرایی و همینطور خلاقیت مردم می تواند زمینه ساز یک شکوفایی و رونق بزرگ و همینطور سرعت ساخت و ساز در صنعت مسکن شود.
معاون اول رئیس جمهور در جمع معاونان و مدیران ارشد این وزارت خانه، مکان یابی مناسب برای طرح مسکن ملی را یک امر ضروری برشمرد و اظهار داشت: در این صورت سرمایه گذاری ها در این بخش توجیه پذیر می شود و نقدینگی سرگردان در جامعه می تواند در اقتصاد کشور اثر مثبت داشته باشد که البته در کنار این موارد باید از تکنولوژی های جدید جهانی هم در ساخت مسکن بهره برد.
وی از وزارت راه و شهرسازی خواست تا در راه اجرای نهضت طرح ملی مسکن و ساخت چهار میلیون واحد مسکونی، یک مدل جامع و با توجیه پذیری بالای اقتصادی تنظیم کند تا برای سرمایه گذاران انگیزه کافی درمورد ورود به صنعت مسکن ایجاد شود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ساخت و ساز مسکن در رشد و ارتقای خیلی از مولفه های اقتصادی کشور نقش کلیدی دارد، افزود: باید برنامه ریزی ها و اقدامات در جهت ریشه کن کردن فقر و خانه دار شدن مردم نتیجه عملی بدهد.
وی همینطور بر لزوم اتمام واحدهای نیمه تمام مسکن مهر و طرح اقدام ملی ساخت مسکن برای روستاییان و تمرکز بر بافت های فرسوده در ساخت و ساز مسکن تاکید کرد.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به برنامه های دولت در حوزه ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی اظهار داشت: با کمک سازمان ها و نهادهای انقلابی و غیردولتی بگونه ای برنامه ریزی شده است تا آخر دولت سیزدهم مشکل مسکن این بخش از جامعه حل شود.
وی در این مراسم از سامانه های وزارت راه و شهرسازی همچون سامانه ملی املاک و اسکان کشور، سامانه نهضت ملی مسکن و همینطور سامانه تسهیلات این وزارت خانه بازدید کرد و با توضیحات و گزارش مسؤلان مربوطه در جریان روند کاری این سامانه ها قرار گرفت.
رستم قاسمی - وزیر راه و شهرسازی - هم گزارشی از عملکرد برنامه مسکن حمایتی در چارچوب قانون جهش تولید مسکن و آمار متقاضیان ثبت نام شده طرح نهضت ملی مسکن به تفکیک استانی و شهرها، وضعیت اجرای واحدهای مسکونی شروع شده و کلنگ زده شده و وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح ملی مسکن در دولت سیزدهم ارائه کرد.
مخبر همینطور در حاشیه این مراسم در گفت وگویی ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور درمورد ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم اظهار داشت: این اقدامی بسیار بزرگ است که ان شاالله با همت تمام بخش های مربوطه، محقق خواهد شد.
وی افزود: دولت در حوزه بازار مسکن چند کار را همزمان انجام می دهد که یکی نظارت بر وضعیت اجاره بهای واحدهاست. همینطور در این خصوص کمک ودیعه مسکن را پیشبینی کرده ایم که اقدامات اجرایی برای پرداخت به متقاضیان شروع شده است و در کنار این اقدامات، بخشنامه ای هم در جلسه سران تصویب گردید تا اجاره های مسکن بی رویه بالا نرود و در ایام آتی بازرسی ها در این رابطه هم شروع خواهند شد و سازمان تعزیرات با بنگاه هایی که در این خصوص تخلف کنند برخورد خواهد نمود.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: تسریع در تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن از عاملهای مهم حل مشکل مسکن می باشد که در این طرح ها برخی زیرساخت ها آماده نبوده که برنامه ریزی شده تا به سرعت روند اتمام و تکمیل آنها نهایی شود تا در اختیار مردم قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم افزود: خوشبختانه مشکل زمین بیشتر از یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکونی در این طرح حل شده و پیشرفت خوبی در شروع ساخت این واحدها بوجود آمده است.
مخبر بر اهمیت بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در ساخت این واحدها تصریح کرد و اضافه کرد: مدلی در وزارت راه و شهرسازی درحال تهیه است تا با ارائه تضمین های کافی، سرمایه گذاری در طرح نهضت ملی مسکن برای سرمایه گذاران مهیا شود که البته تکیه بر توان مالی و اجرایی مردم در اجرای نهضت ملی مسکن به اجرای موفقیت آمیز این طرح کمک می نماید.1401/03/31
23:15:32
5.0 / 5
266
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو