سرپرست شركت برق گلستان:

افزایش سه برابری پیک مصرف برق در گلستان

افزایش سه برابری پیک مصرف برق در گلستان

به گزارش لباس نو گلستان سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان اظهار داشت: در حالت عادی پیک مصرف برق گلستان بین 350 الی 400 مگاوات است اما هم اکنون به حدود سه برابر نزدیک شده است.


سید احمد موسوی بامداد امروز در گفتگو با خبرنگاران گلستان اظهار نمود: این روزها شاهد گرمای هوا هستیم و هواشناسی نیز دمای بالای ۴۵ درجه سانتی گراد را هشدار داده است، در ایام اخیر پیک بار استان گلستان از یک هزار و ۱۰۰ مگابایت عبور کرد و این یک هشدار برای همه ما است تا نسبت به مدیریت بهینه مصرف برق اهتمام جدی داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه در حالت عادی پیک مصرف برق گلستان بین ۳۵۰ الی ۴۰۰ است اما هم اکنون به حدود سه برابر نزدیک شده است، اشاره کرد: اگر شهروندان مدیریت مصرف نداشته باشند در تامین برق مشترکان با مشکل مواجه خواهیم شد.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان با اعلان اینکه ۸۰ درصد مشترکان برق گلستان مربوط به بخش خانگی هستند، بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد برق گلستان در بخش خانگی مصرف می شود و بیشترین مصرف به سیستم های سرمایشی مرتبط می باشد پس از مردم درخواست می نماییم نسبت به مصرف بهینه برق اهتمام جدی داشته باشند.
موسوی به مردم سفارش کرد درجه سیستم های سرمایشی خودرا بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کنند و اظهار داشت: در صورتیکه شهروندان در داخل اتاقی نیستند کولر را خاموش کنند و به تناوب از کولر و پنکه استفاده کنند و در ساعات ۱۳ تا ۱۷ لوازم برقی پرمصرف غیرضروری شامل اتو، لباسشویی و جاروبرقی استفاده نکنند، همین طور مردم در طول روز بیش از نور طبیعی برای روشنایی استفاده کنند و در صورتیکه این نکات ساده را رعایت نمایند مشکلی در تامین برق ایجاد نمی گردد.
وی به تغییر ساعت کاری ادارات و فعالیت آنها بین ساعت ۷ تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه اشاره نمود و تصریح کرد: بر طبق مصوبه هیئت وزیران ادارات در ساعات اداری باید ۳۰ درصد و در خارج ساعت اداری بیش از ۶۰ درصد بار مصرف خودرا کاهش دهند، متاسفانه برخی ادارات این نکات را رعایت نمی کنند که ما طی رورهای اخیر برق آنها را قطع کردیم.
سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان با اعلان اینکه بازرسی ما از ادارات ادامه خواهد داشت، اشاره کرد: اگر اداره ای به مصوبه هیئت وزیران عمل نکند و حقوق دیگران را تضییع کند برق آن اداره قطع خواهد شد، هدف ما از این کار جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در تامین برق است و وقتی اداره ای تعطیل می شود باید مصرف برق آن اداره نیز به صفر برسد.
موسوی با اعلان اینکه بنده هنوز در اتاق کارم کولر روشن نکردم، متذکر شد: درخواست ما از مشترکان گلستانی مدیریت مصرف برق است و بطور قطع اگر هر یک از مشترکان ۱۰ درصد مدیریت مصرف داشته باشند در تامین برق مشکل نخواهیم داشت.
منبع:

1401/04/02
11:20:36
5.0 / 5
71
تگهای خبر: لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو