فردا منتظر یارانه 300 تا 400 هزار تومانی نباشید

فردا منتظر یارانه 300 تا 400 هزار تومانی نباشید

لباس نو: با وجود انتشار اخباری در خصوص واریز یارانه معیشتی 300 تا 400 هزار تومانی در روز بیستم تیرماه، سازمان هدفمندی یارانه ها اصرار کرد که این یارانه فردا واریز نخواهد شد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، واریز یارانه های نقدی بطور معمول در چند سال قبل در ساعت ۲۴ روز بیستم هر ماه واریز می شود، به همین دلیل برخی رسانه ها نیز اعلام نمودند که یارانه معیشتی ماه جاری فردا (دوشنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

این درحالی است که پیگیری ایسنا از سازمان هدفمندی یارانه ها با این اعلام طیبه حسینی- سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها- همراه بود که یارانه نقدی ماه جاری، فردا همزمان با بیستم تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز نخواهد شد.

وی اظهار داشت که بمحض مشخص شدن زمان واریز یارانه تیرماه، از طرف سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است که پرداخت یارانه نقدی از اردیبهشت ماه امسال تغییر رویه داده است؛ بطوریکه تا قبل از این در دهم هر ماه یارانه معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی و در بیستم نیز یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب سپرستان خانوار واریز می شد که با اقدام دولت در طرح اصلاح نظام یارانه ای و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالای اساسی، تبدیل به یک یارانه با مبلغ متغیر بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانوار شده است.

یارانه نقدی قبلا برای حدود ۷۸ میلیون نفر اختصاص پیدا می کرد که در طرح جدید با حذف یک دهک، پرداخت برای ۹ دهک ادامه پیدا کرده است که برای سه دهک اول مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و شش دهک دیگر ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت می شود.

دولت در هر ماه حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی جدید هزینه پرداخت می کند. این در حالیست که طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ باید یارانه بصورت کالابرگ توزیع شود که هنوز نهایی نشده و فعلا پرداخت نقدی ادامه دارد.

منبع:

1401/04/19
16:44:37
5.0 / 5
704
تگهای خبر: قانون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لباس نو