یك مقام مسئول:

۹۰۰ کارپوشه در سامانه مؤدیان بوجود آمد

۹۰۰ کارپوشه در سامانه مؤدیان بوجود آمد

به گزارش لباس نو یک مقام سازمان مالیاتی اظهار داشت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی، تابحال حسب درخواست اشخاص مشمول ۹۰۰ کارپوشه بوجود آمده است.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان امور مالیاتی، محمد برزگری اظهار داشت: با فراهم شدن امکان عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه مالیاتی از راه درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور، تابحال حسب درخواست اشخاص مشمول ۹۰۰ کارپوشه بوجود آمده است.
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور درباره سازوکارهای ایجاد کارپوشه در سامانه مودیان، اظهار نمود: در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نخستین اقدام، عضویت اشخاص مشمول در سامانه مودیان است و مودیان مکلف اند حسب فراخوان های اعلامی سازمان امور مالیاتی در سامانه مودیان عضو شده و نسبت به صدور صورت حساب الکترونیکی اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: در نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، فروشندگان کالا و خدمات باید حسب دستورالعمل های صادره نسبت به صدور صورت حساب الکترونیکی بر مبنای اقلام و معیارهای اعلامی اقدام و از راه تبادل این اطلاعات را برای درج در کارپوشه فروشنده و خریدار به سامانه مودیان ارسال نمایند.
برزگری تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی کشور با جمع آوری اطلاعات صورت حساب الکترونیکی صادره توسط فروشندگان از راه سامانه جمع آوری اطلاعات در کارپوشه فروشنده درج و به صورت خودکار اطلاعات صورت حساب را به کارپوشه خریدار منتقل می کند.
وی اضافه کرد: خریدار از زمان درج صورت حساب در کارپوشه، ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به رد یا تائید صورت حساب اقدام نماید و آثار مالیات بر ارزش افزوده در ارتباط با خریدار حسب اقدام خریدار در رد یا تأیید صورت حساب در کارپوشه خریدار منعکس می شود.
رئیس مرکز تنظیم مقررات پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: سامانه مودیان بگونه ای طراحی شده است که در انتها هر سه ماه (فصل)، از کسر مجموع اعتبار (مالیات بر ارزش افزوده) خریدهای مشمول مالیات از مالیات بر ارزش افزوده دریافتی از خریداران در زمان صدور صورت حساب های فروش مانده مالیات بر ارزش افزوده هر مؤدی را به صورت سیستمی محاسبه و در کارپوشه منعکس نماید.
وی در انتها تصریح کرد: کلیه مودیان مشمول این قانون، به منظور عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه خود در این سامانه، می توانند با رفتن به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir و تأیید بخش «عضویت در سامانه مودیان و ایجاد کارپوشه» از داشبورد مالیاتی، مشخصات کاربری ورود به کارپوشه خویش را از راه پیامک دریافت نمایند.


منبع:

1401/04/26
10:41:04
5.0 / 5
456
تگهای خبر: خدمات , خرید , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس نو