رئیس كل سازمان امور مالیاتی خبر داد؛

شهریورماه شروع عملیات اجرائی تفکیک حساب شخصی از تجاری

شهریورماه شروع عملیات اجرائی تفکیک حساب شخصی از تجاری

به گزارش لباس نو، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم عملیات اجرائی تفکیک حساب ها از شهریور امسال شروع می شود.به گزارش لباس نو به نقل از صداوسیما، داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی گفت: سازمان امور مالیاتی به همراه بانک مرکزی مقدمات تفکیک حساب شخصی و تجاری را فراهم نموده است. زمینه های مبادله اطلاعات بین این دو نهاد ایجاد و آزمایش شده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی می گوید: با گذر از مراحل مقدماتی این طرح منتظریم تا بانک مرکزی دستور العمل تفکیک حساب شخصی از تجاری را اعلام نماید چونکه این وظیفه بر عهده بانک مرکزی است.
به گفته آقای منظور، یک ارتباط دو طرفه بین ما و بانک مرکزی برقرار شده است به صورتی که همه مودیانی که نزد سازمان امور مالیاتی پرونده مالیاتی دارند، ما حساب های این افراد را به عنوان حساب تجاری به بانک مرکزی اعلام نموده ایم که اکنون بیش از ۸ میلیون حساب تجاری تفکیک شده اند.
رئیس سازمان امور مالیاتی در آخر اظهار داشت: امیدواریم شروع عملیات اجرائی تفکیک حساب ها طبق توافقی که با بانک مرکزی داشتیم از شهریور امسال شروع شود. پیش بینی می نماییم پروسه اجرائی تفکیک حساب چندماهی بطول بیانجامد و تا آخر سال مطمئن باشید که تفکیک حساب ها صورت خواهد گرفت.
سازمان امور مالیاتی برمبنای ماده ۱۰ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان که در سال ۱۳۹۸ تصویب شده موظف است که حساب های شغلی افراد را دریافت و به پرونده مالیاتی متصل کند.


منبع:

1401/06/05
22:01:03
5.0 / 5
303
تگهای خبر: فروش , فروشگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس نو