گزارش لباس نو؛

مجوزهای طلایی خرید و فروش میلیاردی مجتمع های بین راهی

مجوزهای طلایی خرید و فروش میلیاردی مجتمع های بین راهی

لباس نو: رییس سازمان راهداری به اظهارات وزیر اقتصاد درباب کم کاری های این سازمان نسبت به صدور مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی پاسخ داد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی ۳۱ مردادماه در آخر نشست هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار، یکی از دستگاه هایی که در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار و واگذاری فرآیندهای صدور مجوزها به درگاه ملی مجوزهای کسب وکار، کم کاری کرده اند را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباب صدور مجوز مجتمع های بین راهی عنوان نمود.
بررسی ها نشان میدهد که مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی با قیمت های چند میلیاردی درحال خرید و فروش در بازار است که اگر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به تسهیل صدور این مجوزها اقدام نماید، بازار سیاهی که هم اکنون شکل گرفته، از بین خواهد رفت.
برخی سایت های تبلیغاتی، قیمت مجوز مجتمع های خدماتی بین راهی را در صورت داشتن مجوز جایگاه سوخت ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان و در صورت نبود جایگاه سوخت، ۵ تا ۷ میلیارد تومان به فروش می رسانند.


رئیس سازمان راهداری: وزیر اقتصاد قانون را ملغی کرده و باید پاسخگو باشد
در همین ارتباط داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ی پاسخ سازمان راهداری به اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص عدم صدور مجوز مجتمع های بین راهی از طرف این سازمان اشاره کرد: این مساله را از آقای خاندوزی باید بپرسید.
وی افزود: آقای خاندوزی باید پاسخ بدهد که چرا قانون را به هیئت مقررات زدایی برده و آنرا ملغی کرده است؛ حتی مجلس بابت این اقدام، به وزیر اقتصاد تذکر داده است؛ سازمان بازرسی هم دراین زمینه نامه به وزیر اقتصاد ارسال کرده است.
معاون وزیر راه اظهار داشت: قانون، مسئول صدور مجوز مجتمع های رفاهی بین راهی را سازمان راهداری می داند نه وزارت میراث فرهنگی و گردشگری.
وی اضافه کرد: ما موضوع درخواست و صدور مجوز راه اندازی مجتمع های بین راهی را به درگاه ملی مجوزهای کسب وکار منتقل کرده ایم و مشکلی در این خصوص نیست.
مجوزهای میلیاردی شرکت های حمل و نقل
همچنین برخی کارشناسان درباب خرید و فروش میلیاردی مجوز شرکت های حمل و نقل داخلی و بین المللی که سازمان راهداری مسئول صدور آنهاست، هشدار داده اند.
در همین ارتباط رییس سازمان راهداری درباره ی خرید و فروش میلیاردی مجوز شرکت های حمل و نقل داخلی و بین المللی به خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون صدور مجوز شرکت های حمل و نقل را تسهیل کرده ایم و برای درخواست راه اندازی شکرت حمل و نقل داخلی، هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
امانی اظهار داشت: همین الان هر فردی می تواند با مراجعه به سایت سازمان راهداری، برمبنای ضابطه های موجود، مجوز راه اندازی شرکت حمل و نقل داخلی را گرفتن کند.
وی افزود: برای گرفتن مجوز فعالیت شرکت های حمل و نقل بین الملل برمبنای مصوبات شورای عالی ترابری، باید آزمون گرفته می شد که چند سالی این آزمون ها برگزار نمی شد و برخی اشکالات هم پیش آمد.
رئیس سازمان راهداری تاکید کرد: با سازمان سنجش تفاهم هایی امضا کردیم و قرار شد تا اختتام امسال دو بار آزمون مجوز شرکت های حمل و نقل بین الملل برگزار شود؛ هر فردی هم که شرایط آنرا داشته باشد، می تواند مجوز فعالیت مربوطه را گرفتن کند.
در نشست اسفند ۱۴۰۰ هیئت مقررات زدایی چه گذشت؟
گفتنی است هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار در جلسه ۱۵ اسفند سال قبل به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دستگاه متولی صدور مجوز مجتمع های بین راهی را از وزارت راه (سازمان راهداری) به وزارت گردشگری منتقل کرده بود.


این در حالی است که هیئت مذکور (هیئت مقررات زدایی) در جلسه شهریور ۱۳۹۹ به ریاست فرهاد دژپسند وزیر سابق اقتصاد، مسئولیت صدور مجوز راه اندازی مجتمع های رفاهی و خدماتی بین راهی را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرده بود که دولت سیزدهم مصوبه دولت دوازدهم را ملغی کرد.


1401/06/12
18:36:25
5.0 / 5
285
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو