بانك مركزی خبر داد؛

توافق بازخرید 68 هزار میلیارد تومانی عملیات بین بانکی

توافق بازخرید 68 هزار میلیارد تومانی عملیات بین بانکی

به گزارش لباس نو، بانک مرکزی اعلام نمود: باتوجه به پیش بینی ها از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید 68.4 هزار میلیارد تومانی بود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش عملیات اجرائی سیاست پولی این بانک را اعلام نمود.
بانک مرکزی می افزاید: باتوجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود.
از این رو این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ ۶۸۴.۹ هزار میلیاردریال اقدام نمود.
بر اساس اعلام بانک مرکزی گزارش عملیات اجرائی سیاست پولی ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

بانک مرکزی در قالب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین بانکی ریالی، عملیات بازار باز را بصورت هفتگی و موردی اجرا می کند.
موضع عملیاتی این بانک (خرید یا فروش اوراق بوسیله ابزارهای موجود) برمبنای پیش بینی وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین بانکی حول نرخ هدف، بوسیله انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین بانکی اعلام می شود.
متعاقب اطلاعیه مزبور، بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند در امتداد مدیریت نقدینگی خود در بازار بین بانکی، نسبت به ارسال سفارش ها تا مهلت تعیین شده بوسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.

بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند در ایام شنبه تا چهارشنبه از اعتبارگیری قاعده مند (دریافت اعتبار با وثیقه از بانک مرکزی) مشروط به در اختیار داشتن اوراق مالی اسلامی دولتی و در قالب توافق بازخرید با نرخ سقف دالان نرخ سود (۲۲ درصد) بهره گیرند.


منبع:

1401/06/15
23:22:26
5.0 / 5
304
تگهای خبر: خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو