مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید اعلام كرد

دو برابر شدن تعداد صندوق های خرد محلی تا آخر سال

دو برابر شدن تعداد صندوق های خرد محلی تا آخر سال

به گزارش لباس نو، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از دو برابر شدن تعداد صندوق های خرد محلی و افزایش آن به ۱۰ هزار صندوق تا آخر سال جاری اطلاع داد.نعمت الله رضایی ـ در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تعداد صندوق های خرد محلی تابحال ۵۲۰۰ صندوق بوده است و با هدفگذاری صورت گرفته و مشارکت کلیه دستگاههایی که در این حوزه همکاری می کنند، مثل بنیاد برکت، بسیج سازندگی، جهاد کشاورزی، بهزیستی و سایر دستگاهها، تعداد صندوق ها را سال جاری به ۱۰ هزار صندوق افزایش خواهیم داد.

وی اضافه کرد: یکی از خصوصیت های طرح های خرد و کوچک، ناپایداری آنها است. این طرح ها زمانی پایدار می شوند که فرایندهای پیشین و پسین آنها را ببینیم و از سویی منابع محدودی هم کنارشان وجود داشته باشد که اگر در جایی گرفتار مشکل شدند، بدون رفتن به بانک از این منابع استفاده نمایند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: کارکرد صندوق های خرد محلی اینست که در روستاها و مناطقی که فعالیت اقتصادی صورت می گیرد برای آنکه زنجیره تولید گرفتار مشکل نشود و زمانی که فعالیتی غیربانک پذیر در حال انجام می باشد، بتوانند سریعا از این منابع استفاده نمایند.

رضایی سقف حمایت مالی صندوق ها را ۲۵۰ میلیون تومان ذکر کرد و اظهار داشت: صندوق های خرد محلی عموما در مناطق محروم و روستایی مستقر هستند که بین ۱۵۰ میلیون تومان تا ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به آنها پرداخت می نماییم و حدود ۱۵ نفر از کسانی که در زنجیره ارزش فعالیت می نمایند هم عضو این صندوق ها هستند.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طرح ایجاد صندوق های خرد محلی همچون سیاستهای دولت در جهت کاهش بیکاری، توزیع عادلانه ثروت، ایجاد درآمد و رشد و توسعه اقتصاد جوامع روستایی و محروم است که زمینه بهبود وضع معیشت خانوارها، ایجاد فرصتهای شغلی و مهارت افزایی برای روستاییان را به وجود می آورد.

منبع:

1401/06/21
22:42:32
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو