چگونه از قاچاق موبایل جلوگیری کنیم؟

چگونه از قاچاق موبایل جلوگیری کنیم؟

لباس نو: سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار داشت که برای مقابله با قاچاق موبایل بوسیله رویه مسافری باید تعرفه واردات مسافری افزایش یابد تا صرفه اقتصادی این روش از بین برود.


محمدرضا عالیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: باتوجه به افزایش تعداد مسافران به عراق به مناسبت اربعین، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیم گرفت از ۱۰ تا ۱۳ شهریور برای زوار کربلا موبایل های وارداتی رجیستر نکند. اما این وضعیت فقط برای بازی زمانی مشخصی که پیک مسافر بالاست و امکان تخلف بیشتر است، در نظر گرفته شده است.
وی با اعلان اینکه ساختار مقابله با سو استفاده از رویه مسافری باید به شکلی باشد که طی سال هم شاهد این اتفاقات نباشیم، اشاره کرد: انجمن موبایل با ممنوعیت واردات مسافری موافق نیست، اما ساختار باید به شکلی تغییر کند که در هیچ بازه ای از سال قاچاق موبایل بوسیله رویه مسافری به صرفه نباشد.
بگفته سخنگوی انجمن موبایل به سبب ملاحظات و محدودیت های قانونی برای تغییر تعرفه، این امر تا حالا محقق نشده و برای جلوگیری از لطمه به بازار و مصرف کننده از قاچاق بوسیله رویه مسافری در زمان پیک سفر به عراق، یک محدودیت مقطعی به وجود آمده است.
وی ادامه داد: بطور کلی برای مقابله با قاچاق موبایل بوسیله رویه مسافری باید تعرفه واردات مسافری افزایش یابد تا صرفه اقتصادی این روش از بین برود. روش دیگر برای جلوگیری از قاچاق موبایل این است که مسافری که با خود موبایل وارد میکند تا یک بازه زمانی مشخص امکان انتقال مالکیت نداشته باشد. این روش ها پیشنهاد شده و امیدواریم به سرعت یکی از آنها اجرائی شود.
عالیان در آخر از اختلال چند روزه در پیامک موبایل آگاهی داد و اظهار داشت: هنوز مشخص نیست این مشکل برطرف شده یا نه. اما حق مسلم مصرف کننده است که اصالت دستگاهی که خریده را بداند.
منبع:

1401/06/26
11:14:02
5.0 / 5
250
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس نو