تحقیقات فدرال از ایلان ماسک در ماجرای خرید توییتر

تحقیقات فدرال از ایلان ماسک در ماجرای خرید توییتر

به گزارش لباس نو، توییتر در اسناد دادگاه اعلام نمود مقامات فدرال سرگرم تحقیق از ایلان ماسک به علت رفتارش در قرارداد خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی، هستند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در اسناد دادگاه، توییتر اعلام نمود ایلان ماسک تحت تحقیقات فدرال قرار دارد، اما به مبحث دقیق این تحقیقات اشاره نکرد.

توییتر که در ژوئیه از ایلان ماسک شکایت کرده بود تا وی را وادار کند قرارداد خرید این شرکت را نهایی کند، اعلام نمود وکلای ماسک هنگامی که از دادن اسناد مورد درخواست این شرکت، امتناع کردند، مدعی امتیاز تحقیقاتی شده بودند. این شرکت در اظهارنامه خود اعلام نموده بود بازی "توپ را مخفی کن" باید خاتمه پیدا کند.

این اظهارنامه که از کتلین مک کورمیک، قاضی دادگاه دِلاویر خواسته بود از وکلای ایلان ماسک بخواهد اسناد را عرضه کنند، در ششم اکتبر تنظیم شده بود؛ همان روزی که مک کورمیک پرونده دعوای بین دو طرف را بعد از تغییر رویه ایلان ماسک و اعلام آمادگی وی برای اجرای قرارداد خرید، متوقف کرد.

ماسک که که پولدارترین مرد جهان و مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسلا است، در ژوئیه اعلام نمود از آنجائیکه شمار حسابهای جعلی و رباتها بسیار بالاتر از برآورد عرضه شده از جانب توییتر (کمتر از پنج درصد) است، وی از قرارداد خرید توییتر بدون پرداخت خسارت، کنار می کشد. اما یک هفته پیش، در اقدامی که به قول بعضی از منابع آگاه، برای اجتناب از شهادت دادن برنامه ریزی شده و برملا شدن حقایق ناخوشایند بود، از مبارزه حقوقی با توییتر منصرف شد و آمادگی مجدد خویش را برای خرید این شرکت شبکه اجتماعی اعلام نمود.

الکس اسپیرو، وکیل ایلان ماسک به رویترز اظهار داشت: اظهارنامه توییتر، راهنمایی غلط است و ادعا نمود این مدیران توییتر هستند که تحت تحقیقات فدرال قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، قاضی مک کورمیک تا ۲۸ اکتبر به ماسک برای نهایی کردن خرید توییتر، مهلت داده است. اگر این قرارداد تا آن زمان نهایی نشود، تاریخ برگزاری دادگاه برای نوامبر تعیین خواهد شد.

منبع:

1401/07/22
13:25:30
5.0 / 5
645
تگهای خبر: خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو