معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان اموال تملیكی:

تعیین تکلیف خودرو های خارجی خارج شده از مزایده خودرو های تملیکی

تعیین تکلیف خودرو های خارجی خارج شده از مزایده خودرو های تملیکی

به گزارش لباس نو، سعید غلامی ضمن اشاره به خروج ۵۸ خودرو به علت مغایرت در اطلاعات از مزایده خودرو های رسوبی اعلام نمود که با بازدید از این خودرو ها تکلیف این خودرو ها هم تعیین می شود.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی با رد شایعات در رابطه با خروج خودرو ها و پورشه های رسوبی از مزایده شماره ۵۶۵ سازمان فروش اموال تملیکی اعلام نمود: ۵۸ خودرو به علت مغایرت در اطلاعات، پیش از رمزگشایی پیشنهادها متقاضیان از مزایده خارج شدند.
وی در مورد خودروهایی که به علت مغایرت حذف شده بودند، اظهار داشت: این خودرو ها شامل پورشه و BMW است و امکان دارد از سایر برندها هم به آنها اضافه شود چون که همچنان برندگان مزایده فوق العاده قبلی فرصت دارند تا وجه خویش را تکمیل کنند.
معاون جمع آوری و فروش سازمان اموال افزود: از ۳۱ خودرویی که در مازندران برای مزایده مطرح شده بود، ۲۷ خودرو به علت مغایرت تعداد سیلندر بین خودروی ۴ سیلندر و ۶ سیلندر که در قیمت تأثیرگذار است از مزایده حذف شدند و تنها ۴ مورد مغایرتی نداشته اند.
وی افزود: کارشناسان دادگستری که خودرو ها را بازدید کرده بودند تعداد سیلندرها را به اشتباه ثبت کرده بودند و برای آنکه حقوقی از خریداران و دولت تضییع نشود، بر مبنای قانون باید پارتی های موردنظر را باطل و در مزایده بعدی مطرح نماییم که این اقدام از جانب سازمان اموال تملیکی انجام شده است.
غلامی بیان نمود: مقرر است از این خودرو ها که در بندر نوشهر است، بازدید شود و با اقداماتی که انجام می گیرد، دیگر شاهد مغایرت یا بروز مشکل در فرآیند مزایده این خودرو ها نباشیم.
وی با تاکید بر این که مواردی که سبب ابطال پارتی می شود، عبارت است از مغایرت در مدل، رنگ و تعداد سیلندر، اظهار نمود: در صورتی یک شماره بدنه موتور، شاسی و یا موارد این چنینی به اشتباه جابه جا شود، هیچ ارتباطی به ارزش خودرو ندارد، اما اگر مدل خودرو، رنگ و یا تعداد سیلندرهای آن به اشتباه ثبت شده باشد، قطعا بر روی قیمت خودرو تاثیر خواهد داشت.
به گفته وی، هر عاملی که منجر به تضییع حقوق دولت و یا خریداران می شود، حتما حذف خواهد شد.
غلامی با تاکید بر این که اعلام برندگان روز ۱۶ مهر (شنبه) انجام شد، اظهار داشت: برندگان اول سه روز مهلت داشتند تا وجه خویش را تکمیل کنند، برندگان دوم هم تا روز ۲۲ مهر (باتوجه به یک روز تعطیلی) فرصت دارند تا وجه خویش را تکمیل کنند.
بر اساس این گزارش، دور دوم مزایده خودرو های خارجی باقی مانده در ایام آتی آغاز می شود و از روز ۲۶ مهرماه بازدید عموم از خودرو های خارجی مزایده شماره ۵۶۶ امکان پذیر خواهد بود. زمان بازگشایی پیشنهادها هم روز سوم آبان است. عمومی مردم؛ مانند مزایده قبلی می توانند در این مزایده شرکت نمایند و خودرو ها همه شماره گذاری ملی خواهد شد.
متقاضیان می توانند در سایت ستاد دولت ثبت و امضای الکترونیکی دریافت نمایند و بعد از بازدید از خودرو ها در مزایده شرکت نمایند.
۱، ۲۰۰ میلیارد تومان از سپرده شرکت کنندگان در مزایده خودرو های خارجی بازپرداخت شد بر این اساس متقاضیانی که برای خرید خودرو در این مزایده شرکت کرده و وجه سپرده قانونی خویش را به صورت الکترونیکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت واریز کرده و برنده نشدند، ظرف پنج روز سپرده خویش را دریافت نمودند که یک رکورد قلمداد می شود. نتایج مزایده شماره ۵۶۵ خودرو های خارجی ۱۶ مهرماه با حضور نمایندگان دستگاههای قضایی و نظارتی و اجرایی اعلام شده بود. جزئیات دور دوم مزایده خودرو های خارجی به شماره ۵۶۶ در رسانه ها انتشار یافته است و از تاریخ ۲۶ مهرماه امکان بازدید متقاضیان از خودرو های باقی مانده فراهم خواهد بود. به شرکت کنندگان در مزایده های سازمان اموال تملیکی سفارش می شود وجه سپرده قانونی خویش را به صورت الکترونیکی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت پرداخت کنند تا بعد از اعلام نتایج و در صورت برنده نشدن، مبالغ آنها زودتر به حسابشان واریز شود.


منبع:

1401/07/24
14:39:54
5.0 / 5
276
تگهای خبر: خرید , سایت , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو