یك مسئول شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد

صرفه جویی ۸۰ میلیارد تومانی با ساخت قطعات در شرکت نفت و گاز گچساران

صرفه جویی ۸۰ میلیارد تومانی با ساخت قطعات در شرکت نفت و گاز گچساران

به گزارش لباس نو، کهگیلویه و بویراحمد رییس کارگاه مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اظهار داشت: ساخت و تعمیر داخلی قطعه های فنی مورد نیاز واحدهای این شرکت در یک سال قبل 80 میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی به دنبال داشته است.


"سیامک غلامی زاده" اضافه کرد: تراشکاری ۶۰ عدد ایمپلر با حلقه های فرسایشی و قطعات دیگر پمپ ها، تعمیر۲ دستگاه ریگلاتور کمپرسورهای بینک، ساخت کوپلینگ تلمبه ۱۰۸ آبرسانی خیرآباد، تعمیر ۴۰ دستگاه بال ولو بخش های مختلف، تعمیر و تنظیم مجدد ۶۰ دستگاه شیر تخلیه فشار، ساخت پنج عدد بیس پلیت الکترو پمپ های جدید، تعمیر و ساخت ۱۰ دستگاه خشک کننده هوا ابزار دقیق، ساخت ۵۰ عدد صفحه کاهنده استیل چاههای گازی، ساخت و جوشکاری ۳۰۰ عدد تبدیل های ام پایلوت (فرمان دهنده شیرهای سطحی سرچاهی) و ترانس ها و جعبه های برق، ساخت کوره پلاک ۲۵۰ عدد برای رادیاتور خنک کننده، ساخت ۱۲۰ عدد اسپید وساخت ۹۰ عدد فلنج در سایزهای مختلف برای واحدها و تعمیر ۲۰ عدد گیربکس شیرها و ساخت انواع قطعات مختلف از با اهمیت ترین کارهای این کارگاه در یک سال قبل بوده است.
وی ساخت ۳۲۰ عدد کلمپ نشت بندی خطوط نفت در سایزهای مختلف، تعمیر قطعات مختلف شیرها ۱۰۰ قطعه، ۴۰ مورد جوشکاری و تعمیر کپ الکتروموتورهای برق، ساخت ۲۰ مورد فیلترهای ورودی کمپرسورهای گاز، ساخت و تعمیر ۶ دستگاه فیلتر گلایکول گاز بینک، باز کردن و تشخیص عیب ۷۰ دستگاه شیر و برون سپاری به بخش خصوصی جهت تعمیر و نظارت بر عملیات تعمیر آنها، انجام یک هزار و ۳۲۵ درخواست کار و ساخت ۶ هزار قطعه کار از دیگر اقدامات انجام شده در این شرکت در یک سال قبل بوده است.
رییس کارگاه مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران اشاره کرد: ساخت قطعات اساسی این صنعت از طرف متخصصان داخلی این شرکت برای مقابله با تحریم ها و جلوگیری از وابستگی به شرکت های خارجی انجام شده است.
غلامی زاده با اعلان اینکه استفاده از خدمات متخصصان داخلی از افتخارات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است اشاره کرد: کارگاه مرکزی این شرکت شامل بخش های جوشکاری، تولید سازهای فلزی، تراشکاری و نجاری است.
وی افزود: این کارگاه وظایفی همچون سرپرستی و نظارت بر تعمیر و سازندگی کار سرپرستان کارگاههای تراشکاری، کارگاه ساخت و جوشکاری و نجاری، ساخت پکیج بسته بندی و ارسال قطعات به بخش ها را دارد.
رییس کارگاه مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران عنوان کرد: اطمینان از کنترل کیفی و انجام معاینات کارهای ارجاعی اطمینان از سفارش و تامین بموقع وسایل، ابزار کار و قطعات یدکی، بررسی و مطالعه وضعیت کارگاهها نصب ماشین آلات، بازسازی و تعمیر قطعات مورد نیاز توربین های احتراقی گاز، زانوها، لوله های شیپوری، فلنج با آلیاژ مختلف از دیگر وظایف کارگاه مرکزی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.
به گزارش لباس نو به نقل از روابط عمومی شرکت غلامی زاده بیان کرد: کارگاه مرکزی نفت گچساران نقش مهمی در عرصه نوآوری های در رابطه با قطعات، مهندسی معکوس و همین طور ساخت تولید قطعات ارجاعی از واحدهای مختلف عملیاتی و بازسازی سیستم های پیچیده این شرکت تا حالا داشته است.
گفتنی ست که شهرستان گچساران دومین شرکت تولید کننده نفت در منطقه جنوب کشور است و بیش از ۲۰ درصد نفت کشور در این عرصه نفتی تولید می شود.
منبع:

1401/09/01
21:54:06
5.0 / 5
125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس نو