نیكزاد خبر داد

تعهد ساخت ۱ و شش دهم میلیون واحد توسط بنیاد مسکن در دولت سیزدهم

تعهد ساخت ۱ و شش دهم میلیون واحد توسط بنیاد مسکن در دولت سیزدهم

به گزارش لباس نو، همدان رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تعهد ساخت یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی در دولت سیزدهم توسط بنیان مسکن آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون به ساخت 320 هزار واحد رسیدیم.


اکبر نیکزاد بامداد جمعه ۴ آذرماه در بازدید از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن شهر همدان، اظهار داشت: طبق قانون جهش تولید مسکن، دولت باید سالانه یک میلیون مسکن بسازد که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۸۰۰ هزار واحد شهری است.
نیکزاد افزود: بنیاد مسکن تعهد دارد که سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۲۰۰ هزار واحد شهری بسازد بدین سبب ما در طول چهارسال دولت سیزدهم باید یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بسازیم اما هم اکنون به ۳۲۰ هزار واحد رسیدیم بدین سبب تلاش می نماییم تا تعهدات سال اول خودرا تامین و وارد تعهدات سال دوم خود شویم.
وی در ارتباط با اختلاف تعهدات با پروژه های درحال انجام، توضیح داد: در سال اول به سبب مکان یابی، تامین زمین، طراحی و هماهنگی با سایر دستگاهها روند پروژه ها به تاخیر افتاد اما در سال دوم و سوم با شتاب بیشتری کار را ادامه می دهیم و تلاش می نماییم به تعهدات خود عمل نماییم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دررابطه با وضعیت استان همدان، مطرح کرد: در استان همدان حدود ۵۰۰۰ واحد روستایی و ۳۰۰۰ واحد شهری درحال ساخت داریم که کیفیت اجرای این پروژه ها بسیار مطلوب است و از نظر زمان بندی تلاش داریم که با برنامه زمان بندی تدوین شده به سرانجام برسد.
نیکزاد در ارتباط با پرداخت تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن روستایی، مطرح کرد: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن نهایی و مشکلاتی که وجود داشت، مرتفع شده است. بانکهای عامل همکاری بسیار خوبی دارند و در طول این مدت عملکرد بانکها بسیار مطلوب بوده است.

وی افزود: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر نیز روند خوبی در ساخت مسکن وجود دارد و مقداری از هزینه ساخت توسط تسهیلات بانکی و مقداری آورده متقاضیان است. تا حالا مردم همت کرده و آورده ها را واریز کردند و با کمک مردم، روند اجرائی از نظر سرعت و کیفیت، خوب است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد: این پروژه ها حتما باید خوب طراحی و اجرا شوند تا مردم از زندگی در این واحدها لذت ببرند.
نیکزاد در ارتباط با تامین مصالح ساخت مسکن، بیان کرد: در حوزه تامین مصالح در کشور، نگرانی هایی به وجود آمده بود اما شرکت های زیرنظر بنیاد مسکن، بصورت قوی وارد عمل شدند و فعالیت آنها دو چندان می شود چونکه پیمانکاران و مردم نباید برای تامین مصالح مشکلی داشته باشند.
وی درباره ی زمان افتتاح این پروژه ها اظهار داشت: تصمیم داریم در روزهای مختلف سال برنامه های افتتاح را با حضور مقامات ارشد کشور داشته باشیم و هم اکنون استانها درحال آمادگی برای افتتاح مسکن روستایی، شهری و اقشار کم درآمد در دهه فجر هستند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آخر با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در ۲۲ نقطه از کشور که در اثر بلایای طبیعی لطمه دیدند، مطرح کرد: آخرین زلزله تخریبی که در کشور داشتیم، در شهر خوی رخ داد. روند بازسازی پروژه های آنجا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و تا ۴۵ روز آینده، تکمیل می شود تا مردم در زمستان به مشکل بر نخورند.1401/09/04
14:30:43
5.0 / 5
90
تگهای خبر: تولید , قانون , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو