فناوری تشخیص چهره هوشمند شكست خورد!

فناوری تشخیص چهره هوشمند شكست خورد!

لباس نو: بنظر می رسد كه فناوری تشخیص چهره برای اولین بار با یك شكست روبه رو شده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، فناوری تشخیص چهره كه یكی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری های جهان محسوب می شود، حالا بنظر می رسد كه با یك شكست بزرگ روبه رو شده است بدین ترتیب كه مقامات پلیس نیویورك برای اولین بار تلاش كردند از این فنآوری جدید بهره ببرند تا بتوانند چهره و هویت رانندگان مشكوك به اقدامات تروریستی و حركات خطرناك و خشونت بار را شناسایی كنند اما موفق نشدند.
مقامات این شهر بزرگ پیش تر جهت استفاده از دوربین های پیشرفته شناسایی چهره برای تشخیص رانندگان مشكوك به فعالیت های تروریستی آگاهی داده بودند و بطور آزمایشی باز در سال ۲۰۱۸ میلادی چند بار مورد استفاده قرار گرفته بود.
طبق گزارش های منتشره در وب سایت انگجت، پلیس نتوانست با بهره مندی از فناوری مذكور حتی یك چهره درست و منطبق بر اطلاعات و داده های موجود در دیتاسنترهای پلیس را تشخیص دهد و به عقیده خیلی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری، این مساله نشان دهنده یك شكست مفتضحانه برای فناوری تشخیص چهره هوشمند و احراز هویت بیولوژیكی شمرده می شود.
این تكنولوژی جدید در صنایع مختلفی همچون هوانوردی، فرودگاهی، پلیس، امنیتی، آموزشی و اداری مورد كاربرد و استفاده قرار گرفته است و پیش تر انتظار می رفت كه بتواند تحولات و تغییرات عظیم و قابل توجهی را در این عرصه ها به وجود آورده و به خدمت بشریت درآید.1398/01/20
15:20:34
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس نو