جزئیاتی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲-۴۶

سقف تسهیلات فاینانس 30 میلیارد یورو شد

سقف تسهیلات فاینانس 30 میلیارد یورو شد

به گزارش لباس نو، بر مبنای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، سقف تسهیلات تأمین مالی خارجی (فاینانس) برای طرح های دولتی و غیردولتی معادل ریالی ۳۰ میلیارد یورو تعیین می شود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بر مبنای لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، سقف تسهیلات مالی خارجی برای طرح های دولتی و غیردولتی در سال ۱۴۰۲ معادل ریالی ۳۰ میلیارد یورو تعیین می شود.
در مواردی که استفاده از تسهیلات مالی خارجی منوط به تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص بازپرداخت اصل و هزینه های تسهیلات مالی دریافت شده از منابع تأمین کنندگان مالی بانکهای کارگزار خارجی و بانکها و مؤسسات مالی و توسعه ای بین الملل باشد وزیر امور اقتصادی مجاز است به نمایندگی از سوی دولت ضمانت نامه های کلی یا اختصاصی لازم را حداکثر ظرف یک ماه بعد از تصویب طرح های مذکور در شورای اقتصادی صادر کند.
همچنین تعهد بازپرداخت تسهیلات مالی خارجی در ارتباط با تجهیزات کارگاهی مراکز فنی و حرفه ای و آزمایشگاهی دانشگاه ها و پژوهشگاه های دولتی و لابراتوار های دولتی مستقر در پارک های علم و فناوری برای تحقق مأموریت های فناورانه آنها و ۵۰ درصد تسهیلات یاد شده بابت تأمین ناوگان و تجهیزات قطار شهری از محل اعتبارات بودجه عمومی پیشبینی می شود.
بر این اساس، سقف تسهیلات تأمین مالی خارجی (فاینانس) برای طرح های دولتی و غیردولتی امسال معادل ریالی ۲۶ میلیارد یورو است.


منبع:

1401/10/23
15:07:24
5.0 / 5
532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس نو