طبق لایحه بودجه ۱۴۰۲

پیشبینی افزایش سفرهای خارجی در سال آینده

پیشبینی افزایش سفرهای خارجی در سال آینده

به گزارش لباس نو، دولت درحالی افزایش ۱۲۸ درصدی درآمد از محل عوارض از خروج کشور را در لایحه بودجه سال آینده پیشبینی کرده که میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر ثابت مانده است.؛ بنابراین میتوان گفت برپایه تجربه سال جاری و افزایش درآمد از این محل، دولت برای سال آینده هم افزایش سفر و افزایش درآمد از محل دریافت عوارض خروج از کشور را پیشبینی کرده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه سالجاری برخلاف همیشه میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد و فقط به صورت کلی در قسمت درآمدهای دولت در قسمت مالیات بر کالاها و خدمات، عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود.
رقمی که در ۹ ماهه سال جاری نه تنها محقق نشد، بلکه از آن هم فراتر رفت؛ چونکه طبق آمار، مسافران در ۹ ماهه سالجاری هم ۱۵۶۳ میلیارد تومان عوارض پرداخت کرده اند که بیشتر از رقم پیشبینی شده در بودجه بود. رقمی که از کل مالیات دریافتی پارسال که ۱۲۰۴ میلیارد تومان بود هم فراتر رفته و انتظار می رود تا آخر سال هم جهش داشته باشد.
درآمد افزایش دارد اما عوارض برای هر نفر ثابت است
در هرحال میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر امسال برای سفر اول ۴۰۰ و برای سفر دوم ۶۰۰ تومان است که در لایحه بودجه سال آینده هم برای هر نفر در مسافرت اول، دوم و سوم فرقی نکرده اما پیشبینی شده که میزان درآمد دولت از این محل افزایش یابد.
بر این اساس و طبق لایحه بودجه سال آینده، طبق جدول تعرفه های درآمدهای دولت، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال آینده در مسافرت اول ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است. عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد (۶۰۰ هزار تومان) و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد (۸۰۰ هزار تومان) افزایش خواهد یافت.
همینطور درآمد دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور ۳۴۳۱ میلیارد تومان تعیین شده است. رقمی که نسبت به سالجاری بیشتر از ۱۲۸ درصد افزایش دارد درحالی که عوارض پرداختی هر نفر برای سال آینده مشابه سالجاری است.
به نظر می آید پیشبینی افزایش درآمد از این محل در سال آینده بر مبنای افزایش درآمد دولت از این بخش است که امسال محقق شد و بیشتر از میزان پیشبینی شده در بودجه سال جاری بود؛ بنابراین دولت برای سال آینده هم افزایش سفر و افزایش درآمد از محل دریافت عوارض خروج از کشور را پیشبینی کرده است.1401/10/26
11:40:38
5.0 / 5
178
تگهای خبر: تجربه , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو