تعبیر رؤیای صادرات کاتالیست های ایرانی در کشورهای دیگر

تعبیر رؤیای صادرات کاتالیست های ایرانی در کشورهای دیگر

لباس نو: مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان معتقد می باشد زمانی، استفاده از کاتالیست ایرانی در کشور و خارج از مرزها رؤیا بود، اما حالا به همت جوانان و اعتماد به آنها کاتالیست های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مهندس امیر هومن کریمی وثیق، مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیان تولیدکننده کاتالیست در چهارمین همایش "بومی سازی کاتالیست در پروسه احیای مستقیم آهن" که از بامدادان امروز پنج شنبه، ۲۹ دی با حضور فعالان صنایع فولاد و کاتالیست در جزیره کیش آغاز به کار کرد، صنعت فولاد را یکی از صنایع پیشرو در عرصه اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: زمانی که بحث تحریم ها عنوان شد، شاید بسیاری فکر نمی کردند که زمانی در قسمت هایی مانند کاتالیست هم در دسترسی ها گرفتار مشکل شویم، اما در سال های اخیر به سمتی پیش رفتیم که در این عرصه صاحب تولیدات داخلی شده و این صنعت را به گونه ای بومی سازی کردیم.
کریمی وثیق اشاره کرد: زمانی، استفاده از کالای ایرانی در این حوزه برای ما و بسیاری در مرزهای خارج از کشور یک رؤیا بود، ولی حالا کاتالیست های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرند و دارای عملکرد حتی بهتر از نمونه های خارجی هستند. این اتفاق با تلاش جوانان کشور و اعتماد مدیران به این جوانان محقق شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، تنها راه ماندن در این فضا را ترویج امید دانست و اعتقاد دارد ملتی که امید نداشته باشد، شرایط خوبی نخواهد داشت.
عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تاکید بر اینکه در فضای فعلی بسیاری از ما گرفتار مشکلاتی مانند قطع گاز یا بی برقی هستیم، اظهار داشت: نباید این شرایط ما را ناامید کند و باید گذشته و مشکلات را به یاد داشته باشیم.
کریمی وثیق ضمن اشاره به برگزاری چندین دوره همایش در ارتباط با صنعت کاتالیست از جانب این شرکت، اشاره کرد: در همایش سال جاری از چند کاتالیست جدید هم رونمایی خواهد شد که البته این کاتالیست ها در گذشته در فولاد خوزستان بصورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته و کارکرد آنها بررسی شده است.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، چهارمین همایش "بومی سازی کاتالیست در پروسه احیای مستقیم آهن" از امروز پنج شنبه ۲۹ دی شروع شده و تا اول بهمن ادامه دارد.


 


منبع:

1401/10/29
16:08:58
5.0 / 5
715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس نو