فعال شدن برخی از جایگاه های عرضه سی ان جی

فعال شدن برخی از جایگاه های عرضه سی ان جی

به گزارش لباس نو، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از فعال شدن برخی از جایگاه های عرضه سی ان جی همزمان با ثبات شرایط دمایی در کشور اطلاع داد و در رابطه با روند سوخت رسانی به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هیچ کمبودی به لحاظ تأمین سوخت جایگزین و بنزین در این استان وجود ندارد و روند توزیع سوخت به مناطق مختلف این استان با به کار گرفتن همه امکانات ادامه دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی اکبر نژادعلی در رابطه با روند توزیع سوخت در منطقه سیستان و بلوچستان اعلام نمود: نفت سفید مرتب به این منطقه ارسال می شود و هیچ کمبودی در این حوزه وجود ندارد.
وی همچین از طریق اندازی مخزن دار ریلی برای انتقال نفت سفید به زاهدان از راه انبار نفت بندرعباس اطلاع داد و اظهار داشت: با تغییراتی در خط لوله انتقال فرآورده های نفتی بندرعباس، نفت سفید با مخزن دار ریلی درحال انتقال به منطقه است و اولین محموله هم امروز به زاهدان رسید. همینطور سوخت جایگزین با نفت کش های جاده پیما در مناطق زاهدان، زابل و... توزیع می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر موجود بودن سوخت کافی و ارسال سوخت به مقدار مورد نیاز، بیان نمود: هفته گذشته در زابل و سراوان هم کالابرگ تازه دریافت نفت سفید اعلام گردید و مردم می توانند از راه فروشندگی ها سوخت مورد نیاز خویش را دریافت نمایند، همینطور ارسال سوخت مجانی به درب منازل هم ادامه دارد.
تقاضای بالا، علت شلوغی جایگاه های عرضه سوخت سیستان و بلوچستان
نژادعلی در رابطه با شلوغی جایگاه های عرضه سوخت در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علت این شلوغی، تقاضای بالا برای دریافت سوخت در این استان است که در مواقع عادی هم وجود دارد.
وی با تاکید بر این که هیچ کمبودی در زمینه تأمین بنزین وجود ندارد، بیان نمود: سوخت در این منطقه با کارت سوخت قیمت دوم هم عرضه می شود و به علت تقاضای بالای دریافت بنزین، جایگاه های عرضه شلوغ می شوند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: با وجود شرایط سخت سرما و افت فشار گاز و ضرورت به کارگیری ناوگان سوخت رسانی برای تأمین سوخت نیمه شمالی کشور، بنزین موردنیاز این منطقه هم با به کارگیری همه امکانات، مطابق سهمیه استان سیستان و بلوچستان تأمین و توزیع می شود.
نژادعلی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان سه باب جایگاه عرضه سی ان جی وجود دارد که این جایگاه ها فعال است و سوخت رسانی به خودرو ها در حال انجام می باشد.
فعال شدن برخی از جایگاه های سی ان جی غیرفعال شده به علت افت شبکه گاز
او همینطور از فعال شدن برخی از جایگاه های عرضه سی ان جی که در هفته گذشته به علت قطعی شبکه گاز غیرفعال شده بودند، اطلاع داد و اظهار داشت: برودت شدید هوا و پایداری این برودت، طی هفته گذشته سبب افت فشار گاز و در نتیجه چالش هایی در نقاط انتهایی شبکه سراسری گاز کشور شد که به منظور حفظ شبکه گاز در این استان ها، برخی از جایگاه های سی ان جی غیرعملیاتی شدند و سوخت رسانی ویژه به نقاط انتهایی نظیر تربت جام، خراسان جنوبی و بخش جنوبی خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنان از فعال شدن همه جایگاه های عرضه سی ان جی در شهر تهران اطلاع داد و بیان نمود: برخی از جایگاه های عرضه در برخی از شهرستان های شمالی همچنان غیرعملیاتی هستند و همین مبحث سبب افزایش مصرف بنزین شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: قطع شدن گاز جایگاه های عرضه سی ان جی سبب افزایش مصرف بنزین شد که با عنایت به تمهیدات اندیشیده شده در بحث ذخیره سازی، چالشی نداشتیم.
وی تاکید کرد: سفارش ویژه ما اینست که همواره بهینه مصرف نماییم و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مؤثر در این حوزه لازم است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همینطور ضمن اشاره به ذخیره سازی مناسب گاز مایع قبل از کاهش دمای هوا، در نقاط شمالی کشور اظهار داشت: گاز مایع به مقدار کافی به تأسیسات گاز مایع در نقاط سردسیر ارسال شده است که این فرآورده از راه شرکتهای موزع گاز مایع در اختیار مردم قرار می گیرد.
نژادعلی همینطور ضمن اشاره به پیشبینی های سازمان هواشناسی برای کاهش باردیگر دمای هوا هوا در هفته آینده اظهار داشت: به منظور مدیریت تأمین و توزیع سوخت کشور در ایام پیش رو، کمیته مقابله با بحران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و وزارت نفت روزانه نشست هایی برگزار می نماید و تصمیم های روزانه در اینباره گرفته می شود و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده، این هفته را هم بدون چالش سپری نماییم.1401/10/30
15:42:22
5.0 / 5
528
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو