میزان مصرف فولاد در کشور بیشتر شد

میزان مصرف فولاد در کشور بیشتر شد

به گزارش لباس نو، طبق آمار، در مجموع ۹ ماهه سال جاری، همگام با افزایش تولید فولاد، بخش قابل توجه این تولید صرف مصارف داخلی شده و بخش کمی از آن به صادرات اختصاص یافته است. بر این اساس میزان مصرف ظاهری فولاد طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰ تا ۱۹ درصدی را تجربه کرده است.


برمبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته، از شروع سال جاری تا پایان آذر ماه بیش از ۸۳ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده است که از این مقدار حدود ۱۰ میلیون تن صادر و باقی (بالغ بر ۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن) صرف مصارف داخلی شده است.
بر این اساس مصرف ظاهری فولاد کشور در طول این مدت نسبت به ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رشد ۱۰ تا ۱۹ درصدی داشته است.
طی ۹ ماهه سال جاری ۹ میلیون و ۷۳۶ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که هفت میلیون و ۷۱۱ هزار تن در داخل مصرف شده که نسبت به مصرف ظاهری آن در زمان مشابه سال قبل معادل شش میلیون و ۴۷۱ هزار تن، ۱۹ درصد بیشتر شده است.
بعد از آن در مجموع شش میلیون و ۸۵۰ هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور تولید، حدود دو میلیون تن آن صادر و قریب به شش میلیون و ۸۶۰ هزار تن صرف مصرف داخلی شده است. مصرف این مقاطع نسبت به سال قبل که شش میلیون و ۲۵۶ هزار تن بوده است، ۱۰ درصد بیشتر شده است.
در مدت مذکور امسال، تولید محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۵۸۶ هزار تن ثبت شده که ۱۴ میلیون و ۷۹۵ هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ که ۱۲ میلیون و ۸۲۵ هزار تن بوده، ۱۵ درصد افزایش مصرف را رقم زده است.
از ۲۳ میلیون و ۷۸۶ هزار تن شمش فولاد (فولاد میانی) تولید شده در ۹ ابتدایی ۱۴۰۱ با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مصرف آن در زمان مشابه سال قبل (۱۵ میلیون و ۹۰۸ هزار تن) به ۱۸ میلیون و ۵۶۷ هزار تن برای مصرف داخلی رسیده است.
همین طور مصرف آهن اسفنجی ۱۳ درصد رشد کرده و از ۲۲ میلیون و ۹۳۲ هزار تن به ۲۵ میلیون و ۷۴۰ هزار تن رسیده است. در ۹ ماهه ۱۴۰۱ بیش از ۲۶.۳ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده است.1401/11/20
12:43:39
5.0 / 5
275
تگهای خبر: تجربه , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو