نقش بنگاه های اقتصادی در حمایت از سیل زدگان،

عسگراولادی: به مسئولیت خود واقفیم

عسگراولادی: به مسئولیت خود واقفیم

به گزارش لباس نو به دنبال وقوع سیل اخیر در چند استان ایران كه منجر به خسارات قابل توجه جانی و مالی شد خیلی از گروه های اجتماعی و اقتصادی كوشیده اند در این عرصه مسئولیت های خویش را پیگیری كنند كه بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی داخلی هم جزئی از این مجموعه هستند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، چند روز بعد از وقوع سیل اتاق های بازرگانی ایران، تهران و سایر استان های كشور در جلسات و برنامه ریزی هایی از بخش خصوصی خواستند تا كمك های خویش را تجمیع كرده و به مناطق سیل زده ارسال نمایند و آخرین گزارش های اتاق بازرگانی هم نشان داده است كه روند ارسال این كمك ها ادامه دارد.
در این رابطه اسدالله عسگراولادی - عضو اتاق بازرگانی تهران - در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه در ایام گذشته بخش خصوصی فعالیت جدی برای كمك به سیل زدگان داشته است، اظهار نمود: هر چند برخلاف اقدامات دولتی كه معمولاً در صدر خبرها قرار دارد كمك های بنگاه های اقتصادی چندان در مركز توجه نبوده اما ارزیابی های ما نشان داده است كه خوشبختانه در هفته های اخیر میزان قابل توجهی كمك نقدی و غیرنقدی به هم وطنان سیل زده عرضه شده است.
به گفته وی بنگاه های اقتصادی به مسئولیت و وظیفه خود در كمك به هم وطنان شان واقف هستند و در ایام گذشته هم با عنایت به همین مسئولیت ارسال كمك ها ادامه داشته است.
این فعال اقتصادی درباره چگونگی هماهنگی میان بخش خصوصی و دولتی در عرضه كمك به سیل زدگان، اظهار نمود: در این عرصه نه می توان انتظار داشت كه بخش خصوصی به صورت كامل در دولت ادغام شود و نه می توان دولت را از فرآیند كمك ها حذف نمود. از این رو تلاش ما این بوده كه خیلی از كمك های نهایی شده در اختیار دستگاه های متصدی همچون هلال احمر قرار گیرد تا آنها بتوانند به خوبی میان استان های مختلف این كمك ها را توزیع كنند.
عسگراولادی تصریح كرد: در ایام گذشته چه در تهران و چه در اتاق های بازرگانی شهرستان ها برنامه ریزی های قابل توجهی صورت گرفته و امیدواریم تا زمان برطرف شدن مشكلات سیل زدگان این كمك ها ادامه یابد.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، از روزهای ابتدایی سیل مجموعه دولت و دیگر بخش ها بخصوص نیروهای مسلح با تمام توان پای كار آمده اند اما از سوی دیگر برپایه مفهوم بین المللی " مسؤولیت اجتماعی بنگاه ها" با عنایت به اینكه بنگاه های اقتصادی از منابع عمومی كشور استفاده می نمایند، انتظار برعهده گرفتن مسئولیت اجتماعی در چنین شرایطی از جانب آنها دور از ذهن نیست و شاید با مطرح شدن و آشنایی بیشتر بخش های مختلف با مفهوم مسئولیت اجتماعی بتوان آثار مخرب حوادث طبیعی را با شیب تندتری جبران كرد.1398/01/24
15:43:23
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو