مدیرعامل لیزینگ گردشگری خبر داد:

ایجاد زنجیره تأمین برای رونق تولید و گردشگری

ایجاد زنجیره تأمین برای رونق تولید و گردشگری

لباس نو: مدیرعامل لیزینگ گردشگری از ایجاد زنجیره تأمین برای كمك به صنعت هتل داری و رونق تولید داخل توسط این لیزینگ آگاهی داد.


قدرت الله آسوده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه لیزینگ گردشگری از اسفندماه سال قبل مجوز فعالیت خودرا از بانك مركزی دریافت كرده است، اظهار نمود: با عنایت به تاكید مقام معظم رهبری بر اهمیت رونق تولید امسال به دنبال این هستیم كه بتوانیم با ایجاد این زنجیره تأمین، هم به صنعت هتل داری و گردشگری كشور كمك نماییم و هم تولید داخل را رونق ببخشیم.
وی با اشاره به اینكه اولین پروژه خودرا امسال با این هدف استارت زده ایم، اظهار داشت: در این راستا ون های هایس ۱۳ نفره برای هتل ها در نظر گرفته شده كه این ون ها را با تسهیلات ۱۸ درصد به آنها نمایش می نماییم، به این شكل كه ۶۰ درصد قیمت خودرو و تسهیلات ۱۸ درصدی برای فروش این ون ها به هتل ها در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل لیزینگ گردشگری با اشاره به تسهیلات این لیزینگ برای نوسازی تجهیزات هتلی، اشاره كرد: همین طور تسهیلات ۱۸ درصدی برای نوسازی تجهیزات هتل های كشور در نظر گرفتیم كه اعتبار در نظر گرفته شده برای این تسهیلات ۲، ۰۰۰ میلیارد ریال است كه طبق برآوردهایی كه داشتیم، امیدواریم كه بتوانیم این رقم را در نیمه نخست سال جاری اختصاص دهیم.
آسوده اضافه كرد: قول هایی باز گرفتیم كه چهار درصد از سود تسهیلات پرداختی از طرف صندوق توسعه ملی پرداخت گردد كه بدین سان سود این تسهیلات به ۱۴ درصد كاسته می شود، البته با عنایت به اینكه فرآیند اداری این گونه موارد زمان بر است و امكان دارد گره هایی در كار ایجاد شود، خود صنعت هتل داری باز زیاد به این مساله خوشبین نیست.
وی درباب شرایط اعطای این تسهیلات به هتل ها نیز، اشاره كرد: با عنایت به مدیریت ریسك لیزینگ، شرایط درآمدی هتل ها در مدت اخیر برای ما مهم می باشد و آنرا بررسی می نماییم، در واقع باید به این جمع بندی برسیم كه مجموعه توانایی بازپرداخت اقساط خودرا دارد.
مدیرعامل لیزینگ گردشگری با اشاره به اینكه ون های هتلی یكی از الزامات هتل پنج ستاره است، اظهار نمود: بدین سان هتل هایی كه می خواهند خودرا ارتقا دهند می توانند با استفاده از این تسهیلات، خودرا ارتقا داده و از محل افزایش درآمد خود اقساط را بپردازند.
بگفته آسوده، رقم تسهیلات پرداختی به هر هتل برمبنای كیفیت آن هتل (تعداد ستاره) از یك تا پنج میلیارد تومان متغیر خواهد بود.
وی اشاره كرد: اولویت ما این است كه این هتل ها از تولیدات ایرانی در تجهیزات خود استفاده كنند تا بتوانیم علاوه بر رونق صنعت گردشگری، نقشی در رونق سایر تولیدات داخلی باز داشته باشیم.1398/02/05
15:34:51
5.0 / 5
4940
تگهای خبر: توسعه , تولید , صندوق , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو