قطعه یك آزادراه تهران-شمال كی افتتاح می شود؟

قطعه یك آزادراه تهران-شمال كی افتتاح می شود؟

به گزارش لباس نو تا آغاز تابستان كمتر از دو ماه باقی مانده است و بر مبنای اعلام مسئولان، قطعه یك آزادراه تهران-شمال در این فصل افتتاح می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهمن ماه سال قبل بود كه محمد اسلامی-وزیر راه و شهرسازی- اعلام نمود قطعه یك آزادراه تهران-شمال در تابستان سال ۱۳۹۸ به مرحله بهره برداری می رسد و شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل هم در مورد قطعه یك این آزادراه اعلام نمود كه پروژه مذكور با پیشرفت فیزیكی ۹۴ درصدی همراه بوده و فقط بخش كمی از عملیات اجرایی آن باقی مانده است.
طول منطقه یك آزادراه تهران-شمال ۳۲ كیلومتر است و از پروژه های بزرگ عمرانی در كشور به شمار می آید و تمامی فناوری های روز جهان در این پروژه استفاده شده است، پروژه ای كه عملیات اجرایی آن به صورت مشترك بین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان و همینطور پیمانكاران داخلی به صورت هماهنگ و یكپارچه اجرا می شود.
بهره برداری از منطقه یك آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ كیلومتر سبب كاهش ۶۰ كیلومتری مسیر و ۲۰ دقیقه ای زمان تا سه راهی شهرستانك خواهد شد و بهره برداری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
آزادراه تهران - شمال، پروژه بزرگ راه سازی در كشور است كه در چهار قطعه ۳۳، ۲۱، ۴۷ و ۲۰ كیلومتری شهر تهران را به شهرهای غربی استان مازندران متصل می كند. مسیر آزادراه از تقاطع غیر همسطح با بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع و در امتداد دره كن، بعد از گذشتن از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه كوهستانی توچال عبور كرده، سپس توسط تونل بلند تالون به طول ۴۸۵۰ متر این رشته كوه را قطع كرده و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانك قرار می گیرد.
از آن پس مسیر به موازات جاده قدیم كرج-چالوس امتداد می یابد و در دره سرهنگ وارد تونل البرز به طول ۶۴۰۰ متر شده و در پل زنگوله خارج، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به موازات جاده موجود كرج-چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و درنهایت با یك تقاطع غیر همسطح به كمربندی چالوس-تنكابن متصل می شود.
باید تصریح كرد كه قطعه چهارم این آزادراه حدفاصل سه راهی دشت نظیر مرزن آباد-چالوس به طول حدود ۲۰ كیلومتر است كه دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و در قسمت های فراز، یك خط كندرو به مسیر اضافه می شود، در حالیكه اجرای این قطعه از سال ۱۳۷۵ شروع شد و در سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید.1398/02/06
17:00:28
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: توسعه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو